web kamera

Co chcete, nechcete, příp. co by mělo být jinak na tomto fóru.

Moderátoři: Roman, Dandys

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » stř kvě 04, 2005 12:54 pm

Uf, to by jeden nevěřil, co se všechno z web kamery vyvine. :roll:
Není umění být dobrým pilotem, ale být starým pilotem! Obrázek

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » stř kvě 04, 2005 1:51 pm

To znám ručičky levé a hnáty křivé. :twisted:

d.aemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od d.aemon » stř kvě 04, 2005 2:06 pm

klekanice píše:To znám ručičky levé a hnáty křivé. :twisted:
...pod plachetkou osoba, co? :mrgreen: Neboj, my jsme kluci šikovný :)
Bude lesk jako blesk... i letadla budou možná vidět, až si ty okna vemu do parády. Akorát nevim nevim tu věž zvenku. Bojím se výšek Obrázek
Obrázek
L-13, L-23, VT-116 (1 pole)... do brusů daleko, ale pracuju na tom =o)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » stř kvě 04, 2005 4:55 pm

Tak to máš teda blbé, ale máš smůlu, byl jsi vybrán :D

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » stř kvě 04, 2005 5:29 pm

Mám ještě jedno velké přání je málo smajlíků přidat přidat :twisted:

d.aemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od d.aemon » čtv kvě 05, 2005 6:50 am

klekanice píše:Mám ještě jedno velké přání je málo smajlíků přidat přidat :twisted:
Smajlíci byli odesláni adminovi, teď už se jen čeká, až je naláduje :wink: Jestli máš nějaké dobré, pošli taky.
Obrázek
L-13, L-23, VT-116 (1 pole)... do brusů daleko, ale pracuju na tom =o)

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » pát kvě 06, 2005 10:00 pm

Protože se bude fórum co nevidět stěhovat na novou doménu medlánky.info nebudu zatím dělat žádné úpravy, abych je pak nemusel dělat znovu. Trpělivost, všechno bude :wink:

drtikol
Kontaktovat uživatele:

Re: web kamera

Příspěvek od drtikol » ned kvě 21, 2006 3:37 pm

nedala by se ta kamera natočit spíš na pytel, aby měl člověk představu jak tam funí??

bumper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bumper » ned kvě 21, 2006 5:38 pm

drtikol píše:nedala by se ta kamera natočit spíš na pytel, aby měl člověk představu jak tam funí??
jen aby to pak na tak kvalitni kamere bylo poznat :muhehe: :muhehe:

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » ned kvě 21, 2006 5:45 pm

drtikol píše:nedala by se ta kamera natočit spíš na pytel, aby měl člověk představu jak tam funí??
Zkusím o tom promluvit s patřičným člověkem. Také by podle mě bylo dobré, kdyby tam byl nějaký refresh aby člověk nekoukal na hodinu starý obrázek.

MartinM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinM » ned kvě 21, 2006 5:53 pm

Přesně tak, dnes jsme to řešili s Jaldou...ta kamera je dle naseho natocena celkem blbe...mela by byt natocena minimalne tak, aby byl videt velkej vitr-pytel. Dale by nebyla od veci jeste jedna kamera natocena na prostor pred budovu a hangary. Duvod je prostej: pokud na draze je videt treba jedno ero, tezko pak rict, jestli je opravdu provoz, nebo se tam nejakej zoufalec jen o neco snazi ;)
Teď jsem se ovšem koukl na snimek z kamery a v 18.45 tam je zrnita černá plocha :)... Pokud by to mělo mít smysl, pak by ta kamera měla jet minimálně ve dne nepžetržitě s mnohem častější aktualizací...
Třeba dneska bychom ráno v 7.30 mrkli na kameru a vítr pytel a zjistili, že je to fakt v prdeli, a šli zas pěkně zpět do postele :) Takhle jsem v 7.30 vylezl z baráku, téměř bezvětří, říkám si paráda, dojdu na letiště a tam vítr pytel ohýbá stožár :) Na druhou stranu jsme zas aspon udelali brigadu :)

Další věc je ta, že prý byla nakoupena nějaká drahá měřící technika na měření povětrnostních podmínek...chtělo by zjistit, zda tyto přístroje dokáží nějak komunikovat s PC, pak by bylo jistě už jen hračkou naměřená data dostat online na web...je tu mezi námi myslím dost šikovných programátorů...Pevné připojení na Internet je myslím dostupné v Aveku, takže nějaká šikovná realizace by se určitě našla...
Chci lítat víc, výš a líp!

Roman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman » ned kvě 21, 2006 7:44 pm

Dandys píše:
Zkusím o tom promluvit s patřičným člověkem. Také by podle mě bylo dobré, kdyby tam byl nějaký refresh aby člověk nekoukal na hodinu starý obrázek.
Refresh je po jedné minutě pokud vím, což si myslím není zas taková hrůza

Dave

Příspěvek od Dave » pon kvě 22, 2006 7:24 am

Jasně, refresh je po minutě, a úhel natočení je dle mého názoru lepší, než byl třeba loni, kdy byla kamera namířená právě víc na pytel (teda ne jako na pytel, ale jako na pytel :) ). Tehdy sice bylo vidět, jak to fouká (což lze daleko přesněji zjistit na chmi), ale vůbec nebyl přehled o ničem jiným; byl vidět jenom dolík na rolovačce. Teď je to namířený na start a hned vidíš, jestli je provoz, kolik křečařů křečuje a tak. Spíš by to chtělo ještě jednu kameru směrem k hangárům + barákům, aby byl přehled dokonalý... Prostě takovej medláneckej Big brádr . ;-)

Dave

Příspěvek od Dave » pon kvě 22, 2006 7:27 am

Btw., zrovna včera jsem si zbastlil takovej stupído prográmek v Javě, kterej každou minutu stáhne aktuální obrázek a uloží, potom to jde projíždět, takže v práci to pustím, jednou za hoďku si to přehraju a vím, co se děje.
Hmm. Koukám, že jsem asi největší voyeur na téhle diskusi... :razz:

jalda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jalda » pon kvě 22, 2006 8:24 am

Za prvé jsem rád, že tam vůbec nějaká kamera je:-) a děkuji Aveku za její provoz.
Samozřejmě, řešili jak to ještě zlepšit, optimální by byl širokoúhlý záběr od pytle k terase... Ale jak jsem řekl, je třeba nejen navrhovat, ale taky se přičinit. Netrhejme Aveku nabízené prsty. Myslím, že by se šlo s Avekem domluvit, že když třeba seženete širokoúhlou kameru (nebo dvě normální), tak by ji v Aveku nainstalovali.
Co se týká toho java prográmku, měl bych o něj zájem :razz:
Můžeš mi ho prosím poslat nebo případně v optimální variantě vytvořit stránku, kde by to šlo přehrát? A poprosit Petra Humlíčka, aby dal odkaz na web ak třeba pod ten snímek z kamery.

Jalda
Prediction is very difficult, especially about the future

Odpovědět