Medlánecké soustředění Martin

Pouze čistý bulvár!

Moderátor: Helča

alik

Medlánecké soustředění Martin

Příspěvek od alik » pát led 27, 2012 8:42 pm

Zdar děcka, to vzpomínání je krásná věc, ale chtělo by to zase něco naplánovat, aby jsme měli na co vzpomínat příští zimu.
Takže já bych navrhoval vyrazit už nějak začátkem května do Martina (Prievidzy). Co jsem tak sondoval, tak pár lidí by jelo, ale chtělo by to asi vystřelit nějakej termín (už kvůli žádostem o letadla). Kdo je pro?
Za mě ano, Aleš.

Ados

Re: Medlánecké soustředění Martin

Příspěvek od Ados » sob led 28, 2012 1:43 pm

Já jsem rozhodně pro. V loni sem vám celkem záviděl. :cry:
Jelikož na orlíka bude asi nával, bral bych Astira.
Preferoval bych druhou půlku srpna nebo červen.
Never was so much owed by so many to so few. - Winston Churchill
Obrázek

alik

Příspěvek od alik » sob led 28, 2012 2:56 pm

V srpnu pojedeme do Prievidzy podruhé. A.

jozefhartinger

Příspěvek od jozefhartinger » sob led 28, 2012 3:06 pm

Ados píše:Já jsem rozhodně pro. V loni sem vám celkem záviděl. :cry:
Jelikož na orlíka bude asi nával, bral bych Astira.
Preferoval bych druhou půlku srpna nebo červen.
V srpnu bude na Slovensku zase sustredenie juniorov (PPJ), ako minuly rok.
Toto planujeme na jar.

alik

Příspěvek od alik » sob led 28, 2012 4:16 pm

Mimochodem 15-27.4.2012 se letí FCC Prievidza, a 5-13.5.2012 Fatraglide v Martině. Takže buď se trefit mezi, nebo asi spíš potom.

Špony

Příspěvek od Špony » sob led 28, 2012 7:01 pm

Zdar, než se rozhodneme, měli bychom vyřešit pár ale:

Termín
Musí to vyhovovat všem (většině), kteří by chtěli jet. V době FCC jsou tam vždy latě, každopádně letos může být vše jinak. Co se týče mně a nás studujících (myslím, že i Ondra chtěl jet), tak máme školu do 4.5 a od 7.5. začíná zkouškový. nejraději bychom jeli až v druhý půlce června, po státnicích a mých zkouškách - problém: nevíme jeste kdy jedem do Svedska

Prievidza vs Martin
Nepřipadá v úvahu jet na dané letiště v době, kdy jsou tam závody. Respektive byly by s tím jenom problémy. Takže v době FCC jet do Martina, v době Fatraglidu jet do Prievidze, pak už to je jedno.
Co se týče letišť, tak v Prievidzi je lepší zázemí, je to dále do hor, ale asi nebude problém domluvit vlekaře. Pokud bychom chtěli do Martina, museli bychom se zeptat Michala, jak to tam chodí s vlekařem, protože co jsem tam byl, tak kvůli vlekům jezdil z práce a tak...no a domluvit se přímo s nimi, zda by byli ochotní.

Letadla
Musíme se dohodnout, kolik lidí by chtělo letadla z AK a hlavně jaká letadla, aby byl čas případně sehnat odjinud, když rada nesvolí, případně kdo bere vlastní a tak. Toto rozhodnutí...tedy letadla a v jakým termínu bychom měli podat co nejdříve, rada rozhoduje v dubnu, takže na březnové radě. Chtěl jsem už na únorové, ale to nestihneme.

Konečné řešení
Navrhuji dát nějáký osobní meeting a tam se domluvit osobně. Po netu houby vyřešíme.
Průsery se stávají z okamžitých nápadů.

Helča

Příspěvek od Helča » sob led 28, 2012 10:37 pm

Špony píše:Zdar, než se rozhodneme, měli bychom vyřešit pár ale:
Dosud se nenašla růžová hopskulka... :huh:
And let's get one thing straight. There's a big difference between a pilot and an aviator. One is a technician; the other is an artist in love with flight.
— E. B. Jeppesen

Ados

Příspěvek od Ados » sob led 28, 2012 10:50 pm

Růžová? Obávám se, jestli už po tak dlouhé době ve vlastnictví určitého jedince nechytla hnědou :mysli:
Obrázek

jozefhartinger

Příspěvek od jozefhartinger » ned led 29, 2012 10:47 am

Co sa tyka terminov bolo by fajn, keby kazdy z potencialnych ucastnikov napisal, ktore tyzdne v obdobi zaciatok dubna - koniec kvetna su pre neho nevyhovujuce. Na zaklade tychto udajov a reakcie z Prievidze/Martina vyberieme termin.

Co sa tyka zazemia tak je dost mozne ze v tom obdobii bude mat na danom letisku sustredenie niekto iny (vid napr. kalendar akcii v Prievidzi). Ak by sa dalo k niecomu takemuto pripojit, mali by sme lahsiu organizaciu.

alik

Příspěvek od alik » ned led 29, 2012 11:30 am

Kulička, to je skutečně vážný problém - to se bude muset dořešit na radě.

Termín je mi úplně jedno - přizpůsobím se. Jenže jak se tak na to dívám, tak s vaším zkuškovým se termín nikdy nedohodne. Takže bych navrhoval, že by se to udělalo trochu otevřenjší formou. Udělalo by se to na dva víkendy, s tím, že jedna předsunutá jednotka by vyrazila v pátek nebo už ve čtvrtek s technikou, a lidi kteří by z "technických" důvodů nemohli by po víkendu odjeli a další víkend je vystřídaly čersvé síly, které by potom zase techniku odstěhovali zpět.

Letadla: Astir - rada ho potřebuje rozbít, pevně věřím že zalítneme K2, M35 protože ji nikdo nelítá, a jeden Cirrus je navíc - ne.

Co se týče technického zázemí, Prievidza na 100% nemá konkurenci. Myslím, že Martin by byl hezčí, ale je mi to jedno.

Navíc by to asi chtělo taky nějakého instruktora, který ty kopce trochu zná, a sem tam něco poradí - klidně někdo místní.

alik

Příspěvek od alik » ned led 29, 2012 12:14 pm

V Prievidzi je prakticky permanentní plachtařské soustředění Německo - což taky nemusí být na škodu.

falkon

Příspěvek od falkon » ned led 29, 2012 12:50 pm

Tento napad sa mi strasne paci a ak mi termin bude vyhovovat, tak sa velmi rad pridam! :) Takze prosim, pocitajte aj so mnou! :)

Este k tomu, co napisal Spony: myslim si, je jednou z hlavnych veci, ktore je treba na zaciatku rozhodnut je, akou formou to bude organizovane:

1) ci si organizaciu zoberie niekto na starost a cele to bude zastitovat (ako to bolo v pripade Hronova 2011, kde to zastitovali Zbynek s Davidom). Kto by to bol v tomto pripade?

2) alebo ci sa do danej destinacie pojde tzv. "kazdy na vlastne triko", cize cele "vyjazdne zasadanie" nebude mat statut "organizovaneho sustredenia", ale vsetci ucastnici sa "nahodou" stretnu v danom case na danom cudzom letisku :) Ale vsetky veci (ako napr. zapozicanie techniky, jej transport, starost o nu atd. atd.) si a-priori riesi kazdy z ucastnikov sam. V takomto modeli chodi do Martina napr. Michal, coho som mal moznost sa ucastit v lete 2009 (a nakoniec som sa tam "stretol" s Davidom C., Navrcom, Davidom T., Pepou V., Sponym a Pavlom).

Obe formmy organizacie maju svoje pre a proti, preto sa podla mna dobre sa rozhodnut uz na zaciatku, ako sa to cele pojme...

Berte to prosim len ako nevinny navrh do diskusie ohladom organizacie sustredenia.
Epitaf pro piloty malých sportovních letadel

Budiž Ti země
ultralehká...

(Karel Plíhal)

Ados

Příspěvek od Ados » ned led 29, 2012 1:49 pm

Tak co se týče mě tak určitě nemůžu 1. - 25. května, to máme maturity (školní). Bohužel termíny státních maturit ti motofokové tam nahoře ještě nevymysleli, takže nevím jak to bude. :vomit:
Obrázek

jozefhartinger

Příspěvek od jozefhartinger » ned led 29, 2012 2:32 pm

falkon píše:Este k tomu, co napisal Spony: myslim si, je jednou z hlavnych veci, ktore je treba na zaciatku rozhodnut je, akou formou to bude organizovane:
Nepredpokladam, ze by sa nasiel niekto kto by si to cele zobral na zodpovednost takze IMHO mozeme rovno pocitat s moznostou 2.

alik

Příspěvek od alik » ned led 29, 2012 2:49 pm

Přesné Jožko. Společně bych řešil max. ubytování, a vlekaře, jinak každej za sebe.

Odpovědět