Report z Prievidze

Pouze čistý bulvár!

Moderátor: Helča

Matoni

Re: Report z Prievidze

Příspěvek od Matoni » úte srp 30, 2011 10:55 pm

A to vypadá ako????
ASW 15b OK 2361

Helča

Příspěvek od Helča » úte srp 30, 2011 11:26 pm

Dnes máme spousty nových zpráv.

Opět se letěla AAT na 3 hodiny - hodně podobná té včerejší, ale s většími areami a s neomezeným odletem na trať.
Laďa dostal Cirrusa...OK-3712 soutěžního znaku AV - Laďova výpověď : "Jooo, lítal dobře......"

Obrázek
Obrázek

Teď by bylo potřeba říct, že jsme už od včerejšího večera hledali kuličku... teda všichni až na Aleše... ten ji schoval mezi papíry do Orlíka a tvrdil, že je v některém z letadel a že je to zkouška, jestli doopravdy "funguje". Včera jsme totiž spekulovali o tom, jestli Ondrovy předchozí vydařené lety nebyly z části ovlivněny i přítomností kuličky na palubě. A tak se startovalo a nikdo nevěděl, kde je.
Po startu skoro všichni skončili v jediném stoupáku severně od letiště, ale po nějaké době odletěli na trať a jistou dobu nebylo v okolí k vidění žádné letadlo, pokud se nepočítají Dynamicy seřazené před hangárem.

Lety můžeme popsat hromadně. Všichni čtyři totiž letěli spolu - odvážně vyrazili jako první skupinka na trať. Ostatní vyčkávali před páskou. Letěli podél Malé Fatry (Honza prý znejistěl už u Kľaku, zatímco Pepa a Ondra byli údajně v klidu, Laďa se nevyjadřuje...). Na úrovni Martina dotočili do základny a pustili to dlouhým přeskokem na severní část Malé Fatry. tam se peloton rozdělil. Cirrusy letěly dál na Vysoké Tatry. Orlíci zatím bavili turisty na hřebeni Malé Fatry...
Doletěli až na konec první arei a uvažovali o letu na Vysoké Tatry, ale respekt před kopci a před počasím zvítězil nad touhou. Začali se vracet, přes rádio se dozvěděli, že na Velké Fatře je to dobré a rozhodli se, že poletí tam. Laďa byl asi o 200 metrů níž, nepřeskočil Velké Fatry a tak skončil v Martine. Honza stíhal Orlíky a na konci Fatry je doletěl... Dobrali na let do předposlední arei, kde to už bylo jen v čisté. Jednu chvíli to vypadalo, že to už nedají, ale nakonec dotočili v 1,5m stoupáku do 1600 QNH a pustili to přes poslední areu na dokluz domů.
Úspěšnost přeletu byla poměrně vysoká, vrátilo se dost juniorů.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

http://www.youtube.com/watch?v=3SBNVTcF ... er&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=v0jDSmps ... er&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=rQdmgvdg ... er&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=S_XDKMb9_TQ

Kolem páté hodiny přistál Ondra a Žlutý Orlík byl volný. Ondra říkal, že bych tam ještě něco mohla najít, tak jsem letěla. Naposledy s Orlíkem (a vlastně i naposledy sama) jsem letěla v Hronově, takže jsem opravdu ráda, že jsem mohla letět.
Se Žlutým Orlíkem jsem letěla poprvé a bylo to super, jen se mi k povrchu kniplu trochu lepila ruka, což jsem připisovala jinému povchu kniplu, ale Ondra říkal něco o "drobných problémech při močení" u Martina.

Obrázek
Obrázek

Vtipným a velice poučným závěrem dne byla cesta do Tesca. Tam jsme potkali zajímavé pokladní, které se ptaly na jazyk, ve kterém chceme komunikovat (Angličtina nebo Slovenština)...Byli jsme trochu mimo a potřebovali jsme rady, jak zaplatit. Místní byli naprosto v obraze a jak Ondra trefně poznamenal :" Všimli jste si, že vedlejší fronty se pohybují, zatímco my jsme tady pořád?". Nakonec jsme přecejen zaplatili a odešli od samoobslužné pokladny ("platebního automatu)....
And let's get one thing straight. There's a big difference between a pilot and an aviator. One is a technician; the other is an artist in love with flight.
— E. B. Jeppesen

CaesarD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CaesarD » stř srp 31, 2011 7:36 am

Když se dívám na ten dnešní los:) to muselo být drahý :o
David C;)

Matoni

Příspěvek od Matoni » stř srp 31, 2011 8:48 pm

kde to vázne....
na primě to už skoro končí a tady od rána NIC!!!!!!
ASW 15b OK 2361

Bernoulli

Příspěvek od Bernoulli » stř srp 31, 2011 10:43 pm

Dnešní zpravodajství zahájíme smutnou zprávou. Ne!!! Zatím jsme nic nerozbili, ale odjela "Vám" hlavní zpravodajka Hromu. Vystřídal ji čerstvý inženýr DC.

Obrázek

Dnes nezůstal nikdo v chatce, letěli jsme všichni. Helča, Ondra, Jožka na dvousedadlovkách, Aleš se žluťáskem a já s Láďou v Cirkusech. Zatímco kluci s velkými ptáky si na počasí nestěžovali, my na tom byli znatelně hůře. Laďa skončil opět v Martině, mně k tomu chybělo asi 200 metrů. Aleše jsme vyslali na padesátku tím samým směrem, ale jeho snažení skončilo po 47,9km a také přistál v Martině. Ale let se mu velmi líbil, ale dnes chybělo při průletech obecenstvo. Mně dneska mávali, ale opět jsem se na ně díval zespodu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Bernoulli

Příspěvek od Bernoulli » čtv zář 01, 2011 1:46 pm

Zdravíme z odpolední siesty. Dnes není počasí pro přelet příliš vhodné, tak byl vyhlášen den s volným létáním. Dva medlaňáci toho využili a Jožka polítal přes hodinku na místním. Máme nový druh plachtění nazývaný Komínování. Na startu jsme viděli jak je nad komínem tepelné elektrárny stabilně asi hodinu cumulus cominus. Tak jsme přemluvili Ondru (nenechal se přemlouvat dlouho), aby to šel vyzkoušet. Dal si aerovlek na osmý kilometr nad komín a ustředil zplodinový stoupák. Zatím stále letí, zplodiny ho nezadusili a cirrus se taky neroztekl. Jen mi ho bude muset večer pořádně umýt. Za chvílu se chystáme do porodnice našeho Dynamica, abychom viděli, jak přišel na svět.

Špony

Bernoulli

Příspěvek od Bernoulli » čtv zář 01, 2011 7:19 pm

Obrázek
Kinoverze Dynamica

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Cumulus Cominus nad Nováky

Obrázek
Exkurze do Aerospoolu

Obrázek
Hangárová verze Dynamica vhodná pro aerokluby

Obrázek
Vyhlížíme Ondru

Obrázek
Arcus na exkurzi. Bylo to pro něj náročné

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Láďu kvůli lítání vyhodili z práce a tak si našel brigádu v místním Tescu

Bernoulli

Příspěvek od Bernoulli » čtv zář 01, 2011 9:33 pm

Vládne tady příšerná atmosféra. Házel jsem si s kuličkou o dveře když Bára od Davida (=VSL) vešla a kulička se zakutálela někde v chatě. Potom jsme se šli podívat na fotky a když jsme se vrátili, začal jsem jí hledat. Prohledal jsem všechno a nic. Proto jsem pojal podezření že jí ZASE někdo vzal, nebylo by to přece poprvé... Všichni podezříváme ty druhý, každej má důvod si jí nechat. Potí se mi ruce a nevím jak to dopadne...

Ještě ftípek - seděli jsme v hospodě a Laďa se napíchl na wifinu, vypnul všem internety a my sledovali jak se diví a smáli jsme se

Bernoulli

Příspěvek od Bernoulli » čtv zář 01, 2011 9:35 pm

tak Láďa právě vyrazil na lov, držíme mu palce

Ados

Příspěvek od Ados » čtv zář 01, 2011 9:38 pm

Laďovi nějak rostou růžky :D
Never was so much owed by so many to so few. - Winston Churchill
Obrázek

Bernoulli

Příspěvek od Bernoulli » čtv zář 01, 2011 9:43 pm

Láďa zpátky ale bez obletu :doh:

Helča

Příspěvek od Helča » pát zář 02, 2011 10:16 am

:muhehe: Ondro koukejte tu kuličku najít :!: Dokážeš si přece představit, co by se stalo, kdybyste ji nikdo neměli......!!!
Mimochodem, opravdu nic by se nestalo, kdybych včera a dneska do školy nešla.... :?
And let's get one thing straight. There's a big difference between a pilot and an aviator. One is a technician; the other is an artist in love with flight.
— E. B. Jeppesen

Bernoulli

Příspěvek od Bernoulli » pát zář 02, 2011 7:23 pm

Naštěstí se kulička včera našla. Proklatý Hartinger ani nemrknul okem, ač jí sám schoval mezi Laďovi broskve nebo co to bylo. Prozradil to až Honza, kterej si toho všiml a v průběhu výslechů a napětí dvakrát vyprskl smíchy...
Dneska s ní Aleš letěl na druhou padesátku, ale já už bohužel sedím doma, tak jsem sám zvědavej až se na Hromu dozvím jak letěli. Předpokládám že daleko a vysoko

Helča

Příspěvek od Helča » pát zář 02, 2011 10:07 pm

Mezi Laďovy broskve..... :rehot:

My jsme si dneska na Medlánkách taky skvěle zalítali... :)
— E. B. Jeppesen

jozefhartinger

Příspěvek od jozefhartinger » pát zář 02, 2011 10:28 pm

Dnes opat AAT na 3.5 hodiny, velmi podobne ako uplynule dni. Celkom nas mrzi, ze sme leteli nastavenu trat a nespravili si namiesto toho vylet do Tatier. Snad zajtra.

Honza dnes letel vyvoz na Januse a zapocical mi Cirrusa, za co som mu velmi vdacny. Hoci Honza z Janusa nebol vobec nadseny, uleteli jeden z najlepsich priemerov dna. Ja som bol naopak nadseny z Cirrusa a vyletnym tempom som obkruzil deklarovanu trat.

Obrázek

Lada zle nadeklaroval a tak zavital aj tam, kam by sa normalny clovek nepustil.

Ales sa pokusil druhy krat uletiet 50km. To sa mu nakoniec podarilo. Uletel 52.5km a pristal v Martine.

Predchvilou sme sa vratili z prednasky od Petra Krejcerika o tymovej spolupraci nasledovanej rozpravanim o lietani v USA.

Odpovědět