PPJ Prievidza 2012

Pouze čistý bulvár!

Moderátor: Helča

Odpovědět
Helča

PPJ Prievidza 2012

Příspěvek od Helča » sob srp 25, 2012 11:35 pm

Zdravíme z Prievidze!!!

Sedíme v chatce poté, co jsme se vrátili z noční prohlídky na zámku v Bojnicích. :fantom:
...začalo to nenápadně Bílou paní, pokračovalo to ukřičenýma dementama (kteří byli všude :kukadla: ) a skončilo to Černou paní :taz: :dark: :mocnasr: :hang: :cry:
Dozvěděli jsme se mimojiné také o prvním plachtařském výkonu (převýšení), kdy Černá paní po skoku z hradní věže odletěla nahoru(ale neměla báro, takže měla smůlu...)

Dnes ráno jsme byli běhat kolem letiště, což někteří považují za špatný nápad... uvidíme, jestli si zvykneme... :huh:
And let's get one thing straight. There's a big difference between a pilot and an aviator. One is a technician; the other is an artist in love with flight.
— E. B. Jeppesen

Ados

Re: PPJ Prievidza 2012

Příspěvek od Ados » ned srp 26, 2012 9:59 am

Nezvykli... :muhehe:
Never was so much owed by so many to so few. - Winston Churchill
Obrázek

Ados

Příspěvek od Ados » úte srp 28, 2012 11:13 pm

Přichází hlášení z Prievidze. Těžce nás ranilo, že se po nás nikdo neptá a nikomu se nestýská! :x
Takže...

Po cestě se sice naskytlo pár komplikací alias "Teď už to bude dobrý, teď už se nic nepodělá", ale i přesto jsme jako první (posádka DC a 35) z Medlánek dorazili na místo zvané LZPE. Po nás dojel David, protože špatně odbočil u Trenčína. Po večeři (HALUŠKY!) následovalo probuzení do hulákání příjezduvších ÁeSWéčkařů, Orlíkařky a jednoho eLeSáka. Nikdo by nečekal, že první kdo vytáhne chlast bude Helča. Hned tasila placatku meruňkovice a roztáčela párty v chatce, takže jí vděčím za moje nevyspání! :snooty:

Obrázek
"Sakra, čo si to zase urobil!!!!"

Obrázek
Místo hopskulky mám tranďákovýho maskota. Při odjezdu z Medlánek sem měl na tranďáku pár jablek. Nevěřil jsem, že by mohli cestu přežít, tak jsem jedno radši pořádně zajistil. Drží dodnes. :!:

Obrázek
Medlánecké tranďáky udržují svoji pověst "improvizovaného zázraku" :twisted:

Stále přetrvává problém "kdo má klíče?", tak se opět zase musí improvizovat:
Obrázek

Druhý den musela Helča a Team urobiť padesátku na Orlíkovi, takže o zábavu bylo postaráno. My ostatní sme si zatím polítali na svahu a Laďa se přeškolil na nový polní stroj LS4.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Aleš byl nervózní z toho, že ten den s patnáctkou letěl Petr, a bál se, že by podobné létající stroje, jako třeba rogalo, mohli jejich miláčkovi ublížit. Proto bylo potřeba tyto objekty eliminovat.
Obrázek

Zasvahovali sme na místních hřebenech. Ten pocit kdy člověk letí pár metrů nad stromama a skalama, a přitom má na dokluz, to se doma často nestává. Tohle bylo ještě hodně vysoko. :pohoda:
Obrázek

Po letu naštěstí všechno dopadlo dobře, všichni jsme se bezpečně vrátili na letiště...
Obrázek

...a proto jsme se mohli věnovat radovánkám.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Další den to vypadalo celkem neletově. Někteří odvážlivci šli svahovat, ale část teamu Medlánky Hustokrutors se vydal na výlet do Kremnice...
Obrázek

...kde na místní kostelní věži foukalo asi 200km/h.
Obrázek

(no dobře...)
Obrázek

A podařilo se nám vyzvednout hrom do sfér opravdického bulváru!!!! Laura totiž zmizela v tomto hotelu, kde bydlely celebrity, které účinkovali v místním komediálním festivalu:
Obrázek

Laura přistižena s MIROSLAVEM DONUTILEM! Dítě je prý už na cestě!!!
Obrázek

Toť vše z bulváru...

No a Laďa pokřtil LSu. Sice ještě nevyužil "záchod", kterej je dokonce i splachovací když do křídel nalije vodu, ale aspoň tím pročesává slovenské políčka.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

V Petrovi se vzbudili "bačovské" choutky:
Obrázek

A v Laďovi pak taky:
Obrázek

Ráno máme ke snídani Hot Dogy:
Obrázek

Ale já jako chudý nestudent si musím dělat snídaně opět po medlánecku, aneb improvizovaně:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Něco málo z gridu:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A pak Helča přišla o nevinnost. Poprvé přistála do pole!!!

Obrázek

Obrázek

Jožka konečně použil svoji lopatku, kterou léta vozí nepoužitou v autě. Je vidět že měl patřičnou radost.
Obrázek

Obrázek

No a dneska Laďa přistál v Martině, já u Nitrianské Právné a Jožka radši ani neletěl...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A na závěr pár miniseriálů.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A tím se loučí (stále stejně orientovaní) kluci a holky z Medlánek!
Obrázek

Ještě na youtube hodím krátký video z posledních událostí. :!:

UPDATE:
Video zde http://www.youtube.com/watch?v=DJqgYKacDDc

Ufok

Příspěvek od Ufok » úte srp 28, 2012 11:20 pm

super :hukot:
Nejezdím rychle, létám nízko...

yellec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yellec » stř srp 29, 2012 9:28 am

Uff, fotka s celou Fokou. Jsem si oddych. V noci se mi zdálo že jsou z ní párátka. :|
Death is just Mother Nature´s reminder to watch your airspeed...

bumper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bumper » stř srp 29, 2012 1:53 pm

Hezký, fotoreport i video. :jupi:
Obrázek

falkon

Příspěvek od falkon » stř srp 29, 2012 4:36 pm

Nice! :)

Tak nepolavovat v usili a aktualizovat fotoreporty kazdy den! :)

P.S.: No a nie je to ta Nitrianska Pravna, ale to Nitrianske Pravno... takze si pristal u Nitrianskeho Pravna hned vedla peknej praskarskej plochy :)
Epitaf pro piloty malých sportovních letadel

Budiž Ti země
ultralehká...

(Karel Plíhal)

d.aemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od d.aemon » stř srp 29, 2012 7:58 pm

Paráda :) Těším se na další reporty! :-D
Obrázek
L-13, L-23, VT-116 (1 pole)... do brusů daleko, ale pracuju na tom =o)

falkon

Příspěvek od falkon » čtv srp 30, 2012 6:27 pm

Myyy chceme report! Myyy chceme report!!!!

A preco neprihlasujete na CPS lety vsetci, co lietate v Prievidzi? Ma to nejaky "hlbsi dovod"? (resp. vyssi? :) )
Helca, Jarda, Ales/Peter?
Epitaf pro piloty malých sportovních letadel

Budiž Ti země
ultralehká...

(Karel Plíhal)

jozefhartinger

Příspěvek od jozefhartinger » sob zář 01, 2012 12:55 am

Obrázek

Vecerna pohodicka na benzinke pri cakani na okienko bez dazda (nutne na preskok pod dalsiu benzinku).

Helča

Příspěvek od Helča » pon zář 03, 2012 8:34 pm

Ahoj :)

Toto je můj už třetí pokus napsat něco o posledním letovém dni, tak prosím omluvte nedostatky :wink:

Poslední letový den se letěla úloha AAT, minimální vzdálenost kolem 170 km, nejdelší varianta okolo 400 km. Pepa odjel do Martina, ale zůstal s námi v kontaktu na frekvenci 122,425 (Medlánecká frekvence byla už obsazená).
Já jsem startovala jako poslední z Medlánek a po vypnutí u Bojnic jsem během kroužení potkala DC (Adama) a hlouběji pod námi i K2 (Petra), který již odcházel na trať. S Adamem jsme vyrazili do pásky - směrem na sever to vypadalo opravdu pěkně - kumuly docela blízko u sebe, nad Malou Fatrou dokonce téměř řada. Nad Prievidzu se však začala postupně nasouvat vysoká oblačnost, která naštěstí nebránila vytváření stoupáků. Bylo jasné, že dnes je pravděpodobně poslední letový den PPJ 2012 a tak ikdyž mi bylo jasné, že dnes nejspíš na letišti v Prievidzi přistávat nebudu, vydala jsem se na trať stejně jako ostatní. ("Příliš živá") komunikace na frekvenci se nelíbila Laďovi, který kvůli nám vypnul rádio a tak jsme v tichu pokračovali na trať. Adam letěl více na sever Prievidzkého údolí směrem na Kľak, já jsem se rozhodla přeskočit na Malou Fatru u Nitrianskeho Pravna. Stoupáky nosily až přes 3m/s a dostupy byly více, než 2400 m QNH. U Kľaku jsem potkala Adama a Petra, později jsem se u Velké Luky po Adamovi nahlásila na TMA Žilina a pokračovali jsme na sever. Za Velkou Lukou bylo třeba přeskočit na další svahy více na sever pod další kumuly. Ty však byly na západ od hřebenu pohoří - směrem od Martinského údolí.
Tam se mi letět nechtělo a tak jsem zkusila letět po druhé straně svahu, na obrázku je dobře vidět, jak to dopadlo...

Obrázek
Přeskok na Velkou Fatru pod kumuly se nepodařil, po cestě jsem potkala jen klesáky a tak jsem nakonec skončila na letišti v Martinu.
Ostatní se vydali více na svahy. Adam nakonec přistál poblíž Martina u Turčianske Štiavničky a Petr s Laďou doletěli. :)
To je ode mě všechno k poslednímu letovému dni :wink:

Liebe Grüsse aus Wien,
HP
And let's get one thing straight. There's a big difference between a pilot and an aviator. One is a technician; the other is an artist in love with flight.
— E. B. Jeppesen

Ados

Příspěvek od Ados » úte zář 11, 2012 7:12 am

Video z poletování nad Malou Fatrou a přistání do kopco-pole u Turčianské Štiavničky.

http://www.youtube.com/watch?v=o6kktVRKcnU
Never was so much owed by so many to so few. - Winston Churchill
Obrázek

Bernoulli

Příspěvek od Bernoulli » úte zář 11, 2012 10:16 am

to je tyvolenádhéra

Martin Jaroš

Příspěvek od Martin Jaroš » stř zář 12, 2012 6:40 pm

Ados píše:ty vole to je kopec jak kráva
:D :D