PMČRRJ 2012 Plzeň-Letkov

Pouze čistý bulvár!

Moderátor: Helča

jozefhartinger

Re: PMČRRJ 2012 Plzeň-Letkov

Příspěvek od jozefhartinger » stř črc 25, 2012 5:42 pm

12. den - "blue thermals"

Obrázek

Od rana bolo jasne, ze dnes to bude v "cistej". Task setter bol optimista a zadal racing task cez 3 otocne body dlhy 268,3km. Optimizmus postupne upadal a nakoniec sa letela varianta B - racing task cez 3 otocne body - 224,2 km.

Obrázek

Po otvoreni pasky boli stale dostupy stale male a stupania slabe, preto vacsina startoveho pola vyckavala pred paskou. Navyse fukal dost silny vietor, takze udrzat sa v okoli pasky v rozumnej vyske nebolo jednoduche. Po asi 30 min. vyckavania sme sa s Adamom a Kadou vydali na trat. Prve rameno bolo proti vetru. Vyska rychlo ubudala, po trati sme sa posuvali velmi pomaly. Zakratko sme boli vsetci traja pekne nizko a pomaly zacinali rozmyslat kam to posadime.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tu sa ukazala vyhoda letu v skupine, ked Adam alebo Kada vzdy nieco nasli. Stupania zoslabli a nam sa nedarilo vystupat do rozumnej vysky. Navyse nas vietor stale sfukaval spat a to sme sa nedostali dalej ako 15km od pasky.

Obrázek

Polia pod nami sa postupne zacali zaplnat. Najskor siel dole Adam. Vybral zelenu plochu mierne z kopca. Po chvili si k nemu prisadol dalsi kolega.

Obrázek

Nasledne krachovala Kada, ktora sa zachranila z okruhovej vysky. K prvemu otocnaku bolo treba preskocit Brdy - celkom nevyrazne kopceky v ktorych zavetri sa vsak nachadzali silne klesaky a preto sme to vzdy vzdali a leteli nazad. S Kadou sme sa preto rozhodli pokusit sa vytocit vysku na navrat a vratit sa spat do Letkova. Pristali sme, umyli lietadla a bolo po letovom dni. Deklarovanu trat sa nikomu obletiet nepodarilo. Par ludi uletelo handicapovanu vzdialenost, co je podmienka toho aby bola disciplina uznana platnou. Tychto ludi ale bolo prisli malo preto tento letovy den nebol uznany ako platny. Na to aby boli zavody platne nam ostava uletiet 1 racing task. Dufame, ze nam to pocasie umozni.

P.S: Pozdravuje Vas Lada!

Obrázek

jozefhartinger

Příspěvek od jozefhartinger » stř črc 25, 2012 5:45 pm

Btw, ak by niekto nevedel ako sa robi prulet z prevleku, tak takto :D

Špony

Příspěvek od Špony » stř črc 25, 2012 6:38 pm

jozefhartinger píše:Btw, ak by niekto nevedel ako sa robi prulet z prevleku, tak takto :D
LOL Tak to je mazec :muhehe: :muhehe: :muhehe: :muhehe:
Průsery se stávají z okamžitých nápadů.

falkon

Příspěvek od falkon » stř črc 25, 2012 7:05 pm

jozefhartinger píše:Btw, ak by niekto nevedel ako sa robi prulet z prevleku, tak takto :D
To nebolo z prevleku, ale V prevleku! :-D
Kto bol ten stastlivec? :)
Epitaf pro piloty malých sportovních letadel

Budiž Ti země
ultralehká...

(Karel Plíhal)

jozefhartinger

Příspěvek od jozefhartinger » stř črc 25, 2012 7:14 pm

falkon píše:
To nebolo z prevleku, ale V prevleku! :-D
Kto bol ten stastlivec? :)
CX

jozefhartinger

Příspěvek od jozefhartinger » čtv črc 26, 2012 8:02 am

Špony píše:Už Vám tam chybí jen a pouze turbulátory, muchostěrky, solární panely, FLARM, odpovídač a LX9000 :) .

Tvoje prianie je nam rozkazom, preto sme sa pustili do tunenia Astira:
  • muchostěrky Obrázek
  • solární panely Obrázek
  • turbulátory - pracujeme na tom. Trener rakuskej reprezentacie je zamestnanec Grobu a poskytol nam plany kam na Astira turbulatory nalepit. Slubuje nam znizenie odporu Astira a zvysenie ucinnosti riadenia.
ten zvysok este chvilu potrva.

Vytuneny Astir:

Obrázek

Obrázek

falkon

Příspěvek od falkon » čtv črc 26, 2012 8:41 pm

Tak co Adame, "kvíkol" si si dnes na betone?! :)

Btw.: Uz dlho sme nepoculi nic o Ladovi a jeho tigroch... errr... teda kockach :)
Epitaf pro piloty malých sportovních letadel

Budiž Ti země
ultralehká...

(Karel Plíhal)

Bernoulli

Příspěvek od Bernoulli » čtv črc 26, 2012 9:36 pm

tývole tak jestli to není zas nějaká lživá fotkomontáž tak ten astir je bruntální!!! škoda že je to ták blbý letadlo :D
a je krásný že laďa už tam má i vlastní židličku :mrgreen: :mrgreen:

Ados

Příspěvek od Ados » pát črc 27, 2012 12:31 am

13. a 14. den

Třináctý den se nedělo nic, kromě spaní přes půl dne, a pak se konala jedna hustopřísná událost, ale o tom až později děti!

Čtrnáctý den se vyhlásilo AAT 124.5km/302.3km, zasahující až do Německa :!: . Počasí vypadalo velmi slibně.
Obrázek

Z letu mám videa, takže fotky zatím neuvidíte. Když to shrnu, do pásky jsem šel nejspíš první a byl jsem ve fázi "největší orel na světě". Občas sem si i něco přitočil, koukal na bouřky a 3,5m/s rychlostí jsem se hrnul do stále se zvedajících se základen ve 2 400 m, prostě frajer. Po otočení první zóny jsem se vydal na útěk před bouřkou, a už jsem se zase dostával do fáze "debil adam". Dle očekávání mě všichni dohnali a předehnali. :muhehe:

V třetí zóně se vyčkávalo v Německu, až se všechny bouřky přeženou z trasy a taky z Plzně (dokonce i Laďa opustil pozemní centrálu aby se uchránil před přírodními živly). Zatímco sem se snažil močit do lahve, tak se ostatní postupně začali vracet. Jediná cesta domů byla nastoupat v Německu co to šlo, a pak letět naprosto stabilním vzduchem v prostoru, kde od hranic až do Plzně nebyl ani jeden kumul. Bouřky prostě vyply termiku. Podrobnější situaci ostatních nemám zmapovanou, ale z toho co vím, tak to dopadlo tak, že Jožka bohužel musel ukončit svůj skvělý výkon přistáním v Plešnici, asi 20 Km od Letkova. Výšku nebylo kde dobrat, a na riskantní přelet města by to asi nevyšlo (snad to říkám správně). A je to velká škoda, bodů utrpělo dost. Ale v Plešnici jich sedělo sedum, a tak se Jožka ujal afisování převleků!

Já letěl od Rozvadova, kde sem zoufale dobíral drahé metry, a kde sem byl několikrát umytej deštěm, přímou lajnou až jsem se ocitl na dlouhým finále do Líní, kde už seděli tři další letadla. Následovali převleky přes město, průlety atd. Opět je vše natočeno, takže vyčkejte času jako husa (sto)klasu. Jo a o beton sem si nekvíkl, sedali sme na trávu vedle dráhy. Z betonu pak startovali převleky.

Teď tu sedím sám v klubovně, kde jindy touto dobou bývá hodně rušno. Kromě mě tu je akorát asi 2 506 650 much, který už člověku kolikrát lezou na :magor: .

Brzo tu bude novej matroš. Zatím dávám ochutnávku z kamer.

První převlek z Líní
Obrázek

Před vzletem z Líní - přítomní tam přečkali bouřku
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na zítra to vypadá hodně slibně, tak doufám, že to, co mě tu zdrželo u počítače bude stát za to moje nevyspání! Brzo sem na to fláknu link. :plane:
Never was so much owed by so many to so few. - Winston Churchill
Obrázek

jozefhartinger

Příspěvek od jozefhartinger » pát črc 27, 2012 7:09 am

Ados píše:13. a 14. den
Třináctý den se nedělo nic, kromě spaní přes půl dne, a pak se konala jedna hustopřísná událost, ale o tom až později děti!
Mala uputavka:

Obrázek

Špony

Příspěvek od Špony » pát črc 27, 2012 8:08 am

jozefhartinger píše: Mala uputavka:
Proc se mne zda, ze nas zase vodite za nos??!!
Průsery se stávají z okamžitých nápadů.

Ados

Příspěvek od Ados » sob črc 28, 2012 8:19 pm

Never was so much owed by so many to so few. - Winston Churchill
Obrázek

Bernoulli

Příspěvek od Bernoulli » sob črc 28, 2012 9:40 pm

těmhle třem už nikdy nic nevěřte. aspoň já tu chybu už neudělám

Ados