PMČRRJ 2012 Plzeň-Letkov

Pouze čistý bulvár!

Moderátor: Helča

Ados

PMČRRJ 2012 Plzeň-Letkov

Příspěvek od Ados » sob črc 14, 2012 6:48 pm

1. a 2. den - přijezd a aklimatizace 13.-14.7.2012

Po obědě u Vrtule, za deště, opustili dvě auta Medlánecké letiště - bez letadel! Po 3 hodinách jsme projeli Dvorem Králové, zapřáhli MF a DC a vydali se trvajícím deštěm směr LKPL. Po cestě deště ubývalo, dálnice se postupně zhoršovala. Po zablokování benzínky v Praze už to bylo kousek.

Obrázek

Po příjezdu, kolem osmé hodiny večerní, se stavěli stany (bude timelapse :rehot: ) a vztyčovala Laďova anténa - na streše Medláneckého operačního a kontrolního centra (Laďův stan). Přes moje očekávání zahajovacího večírku sme jen pár hodin poseděli u piva s pár místními, dozvěděli se podle jakých kritérií se Kunovičáci hlásí na Brno Radar, a šli spát.

Obrázek

Následovalo probuzení do vichřice po večerním dešti. Proto jsme vytáhli naše letadla z tranďáku, a dali sme si okružní let po okolí. Je tu hezky, letiště je na nejvyšším kopci v okolí, akorát ten dokluz přes město byl celkem o hubu... (viz foto) Nakonec vše dobře dopadlo. Toť prozatím vše, jdeme na registraci. Zdraví vás Adam s Jožkou, a náš pomocník Laďa chrápe vedle nás na lavici. :plane:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Update - 19:43 LOC
Dodatek k počasí: pořád fouká +7m/s ze západu, přehnala se jedna přeháňka, na grilu mají super steaky a pivo změnili z desítky na dvanáctku. Za 17min je briefing. Posádce sousedního tranďáku jsme ukradli a ukryli křídlo, což se nám vymstilo hodinovým hledáním výškovky od Astira. Nakonec byla nalezena za okrajem letiště v křoví.

Obrázek
Never was so much owed by so many to so few. - Winston Churchill
Obrázek

Bernoulli

Re: PMČRRJ 2012 Plzeň-Letkov

Příspěvek od Bernoulli » sob črc 14, 2012 7:24 pm

:mrgreen: kostel vedle křídla je mazec největší!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
by mě zajímalo kdo vymyslel tak dobrej nápad ukrást křídlo :mrgreen:
a těšíme se na další novinky, fotky a drby o laďovi. hlavně

Špony

Příspěvek od Špony » sob črc 14, 2012 8:22 pm

Hoši kua dobrý, ale tomu náměstí s křídlem prostě nevěřím :-D. Byl jsem před pár týdny taky na té kostelní věži (jako vy) a nemyslím si, že by to bylo na dokluz :-D
Průsery se stávají z okamžitých nápadů.

Bernoulli

Příspěvek od Bernoulli » sob črc 14, 2012 9:09 pm

tak teď si ze mě adosu udělal debila :x :twisted: :mrgreen:

Ados

Příspěvek od Ados » ned črc 15, 2012 4:28 pm

Však viz fotku pod tou kostelní věží :rotfl:
Obrázek

jozefhartinger

Příspěvek od jozefhartinger » ned črc 15, 2012 5:47 pm

3.den - Prva disciplina

Dnes rano si niektori z nas (Lada nie) privstali a isli sa prebehnut okolo pristavacej drahy. Potom sme zlozili lietadla a zacal briefing. Bola vyhlasena AAT trat 135.8/354.8 na 2.5 hodiny. Starty boli 2krat odlozene az nas napokon o 11:45 vytiahli vsetkych do vzduchu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Spociatku sme vyckavali v okoli letiska. Stupania boli slabe, dostupy do 1500QNH a vietor dosahoval 25 - 30 km/h. Lada nas zo zeme informoval o vyvoji pocasia. Zo zapadu sa blizila hrana rozsiahnej prehanky.

Pred prehankou sa vacsina vetronov vratila na letisko a pristala. Ja som s malou skupinou dalsich vetronov vyckaval severne od letiska kym hrana prehanky prejde. Prehanka Cirrusa poriadne vyumyvala a zaroven utlmila vsetku termiku. Nebolo mozne pokracovat po trati dalej na zapad a tak aj vacsina zvysnych vetronov popristavala spat na letisku.

Obrázek

Adam posiela video

Ufok

Příspěvek od Ufok » ned črc 15, 2012 7:42 pm

Ono nás "debilů" bylo víc :oops: nechtěl jsem věřit, ale uvěřil :wink:
Nejezdím rychle, létám nízko...

Ados

Příspěvek od Ados » pon črc 16, 2012 8:58 pm

4. den - ZOO Plzeň

Příjemné probuzení do 8/8nové tmavé oblačnosti - "konečně se vyspím!" řekl sem si. Ale chuť jít na snídani byla větší. Po snídani jsme si sedli na Briefing, kde nám řekli "Welcome at today's briefing", a na promítačce se přepl další slajd, kterej obsahoval akorát zprávu "Next briefing tommorow at 10:00".

Fotka z ranního briefingu
Obrázek

S Jožkou jsme si teda šli zkontrolovat kabiny, jestli nejsou rozleptaný od speciálního přípravku proti kapkám vody (prý i odpuzuje hmyz), a na tranďák jsem si červeně namaloval DC. No, čekal jsem to hezčí... Ale lepší, než když to bylo červenou gliding páskou.

Obrázek

A ze včera je tu ještě jedna dobrá zpráva. Nomisův brácha mi z Brna dovezl zapomenutou kolíbku na kameru s kabelem, takže už brzy bude videoreport z příjezdu a ostatních událostí. Snad je na co se těšit. :twisted:

Dále se šlo do Zoo. Netřeba nic komentovat, Jožkovy fotky mluví za vše.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jožkův Cirrus MF se přes noc změnil v bagr Václava Klause s podivným řidičem...
Obrázek

Byl jsem natlačen do krysího výběhu
Obrázek

Poslední fotka, kde má Laďa ještě všechny prsty
Obrázek

Jo a je tady hrozná kosa a občas i :prsi: !
Obrázek

jozefhartinger

Příspěvek od jozefhartinger » úte črc 17, 2012 4:47 pm

5. den - Hronováci a pivovar

Tlakova niz nad Britskymi ostrovami pretrvava. Dnes rano nas navstivila vyprava z Hronova.

Obrázek

Nasledoval briefing na ktorom bol dnesny letovy den definitivne zruseny. Potom sme sa vydali na exkurziu do Plzenskeho pivovaru.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zajtra snad uz konecne poletime.

Ados

Příspěvek od Ados » čtv črc 19, 2012 12:31 pm

6. a 7. den

Tak se konečně letělo, ale jelikož v hromu vůbec nereagujete, tak jsme se usnesli, že na reporty kašlem. :palba:
Obrázek

bumper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bumper » čtv črc 19, 2012 2:06 pm

Nekašlete, nekašlete :cry: já pak nemám co číst a sledovat, včera jsem tlačil MF na trackingu i očima ( nepomohlo, stejně přistál do pole ) :) Jinak hlavně videoreporty jsou supr a vůbec, vůbec nějaké reporty, jinak mi přijdou všechny soutěže kde se zůčastňují medlaňáci co se týče nějakých reportů, nedej bože fotek ze soutěže jako zdechlej pes, jak kdyby se nikde nelítalo. Aspoň fotogalerka na webu AK by měla být po závodech narvaná fotkama a prd... Divnej oddíl řekl bych. Takže tady místní Hrom a zpravodajství ala Blesk! " točím termiku kolem věže, dokluz metr nad střechama " a podobně, to je to pravé, tak to má být :wink: Takže žádné kašlání a perte to sem :)

edit: a ještě by mě zajímalo, kterej debil vymyslel psát na oficiálním webu české soutěže všechny novinky v angličtině ?
Obrázek

Ados

Příspěvek od Ados » čtv črc 19, 2012 4:02 pm

Přesně to sme chtěli slyšet! Že to aspoň někdo čte :muhehe: Takže:

6. a 7. den

Včera se nám objevilo na task sheetu AAT 108km/307km Staňkov - Příbram - Stříbro, wedr is gut, very big wind, jako vždy. Na gridu stál v řadě celej náš tým. Káďa s LY, Edo s AP, Jožka s MF a já s DC. Pak to pokazila Kačka s Y, která stála jinde, protože byla čerstvým členem týmu. Taky se jí to dneska vymstilo (uvidíte brzy). Mimo jiné sme jí po ukradení křídla schovali i kabinu, ale to už je mimo report. :lol:

Náš tým
Obrázek

Ještě než sme se my dostali do vzduchu, tak někteří už na finále hledali mezeru mezi přistávajícíma vlečnýma, a hned opakovali start. Náš tým se naštěstí udržel, a po vystoupání do báze v 1600m qnh (1200m qfe) začal boj s větrem směrem k pásce a první zóně, před kterou byla oblast stabilního klesání -3m/s od Líní až po zónu. Do té oblasti sem vletěl v 1400m qnh a o 4 minuty později sem byl sice v zóně, ale 400m nad zemí (o 500m níž). Na rozdíl od Kádi a Eda sem měl víc štěstí a zachytil sem dvojmetr. Ti dva po cestě přes Letkov radši přistáli, aby neriskovali pole + jim navíc oboum chcípli loggery.

Obrázek

Před posledním otočňákem začal špatnej interval, a všichni postupně posedali. Napřed Jožka, kdesi kus severně Plzně, a asi o půl hodiny později i já na severním předměstí Plzně. 15 sekund po mě dosedl do stejnýho pole kolega z Hranic HC, za minutu jeden rakušák a za nějakou dobu další rakušák. Na poli pro něj bylo málo místa, a tak musel sedat do šikmýho svahu = hodiny. Ale asi se nic nestalo - lítá dál.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Než se vrátil transport s Jožkou, tak už bylo půl desáté, a my za tmy konečně opouštěli vesnici Zruč-Senec, a jeli domů. Po přemístění cizích tranďáků v Letkově, který obsadili naše místa, jejichž majitelé, podle slov Ladi a Jožky, nejspíš přemýšleli pohlavním orgánem, se poslali igcčka a šlo se na 6 hodin spát.

Suma sumárum, letělo 44 letadel, 24 sedělo v poli, 5 obletělo trať, a ostatní to vzdali do Letkova. Medlánky obsadili 9. a 10. místo z 29 závodníků a na vítěze ztrácíme cca 20b.

Dnes po šesté hodině ranní jsme umývali éra, Jožka zbavoval letadlo ječných klasů, a já šneků a slimáků (bylo jich asi 10, z toho jeden v mé tašce s věcma!). Postupně se zvedájící vítr nenarušil probíhající křeč, a éra čekali na startu. Po pár odloženích a při větru o nárazech 15m/s, se ozvalo z rádia, že klubovce se disciplína ruší, ale kombi poletí. Tak se všichni od plic zasmáli, všechno se zase schovalo, vlečný přistávali a vzlítaly na 20ti metrech, kombíci mizeli po větru v dálce nebo na letišti v sousedních Rokycanech, a my měli konečně voraz...

Laďa, jak chystá lumpárnu na Kačku:
Obrázek

Z akce sklízení klubovýho gridu a vzletu kombi je timelapse ke zhlédnutí zde:
http://www.youtube.com/watch?v=OudqKTH66jQ

Brzo budou videoreporty z uplynulých dní.
Obrázek

Špony

Příspěvek od Špony » čtv črc 19, 2012 4:59 pm

No ne!!! Co má Laďa s Kačkou? Chceme detaily! Už si ho přidala na Facebooku?
Průsery se stávají z okamžitých nápadů.

Helča

Příspěvek od Helča » čtv črc 19, 2012 6:04 pm

:) pěkné... závist...
And let's get one thing straight. There's a big difference between a pilot and an aviator. One is a technician; the other is an artist in love with flight.
— E. B. Jeppesen

alik

Příspěvek od alik » čtv črc 19, 2012 7:40 pm

Ona ještě existuje na zeměkouli nějaká slečna, kterou nemá Laďa na FB? Nezaplácávejte kvalitní bulvární hrom nějakýma banálníma zprávama o lítání, sem patří jenom Laďovy úlovky!

P.S. : Jožko, jste amatéři, takovýhle "příkopyho problém" už jme jednou řešili s Petrem tím, že jsme přívěs otočili napříč o 90° a celou škarpu tak přemostili.

Odpovědět