11.2.2010 jedem na Fatraglide 09

Moderátoři: Roman, Dandys, CaesarD, bumper

Odpovědět
bumper
Kontaktovat uživatele:

11.2.2010 jedem na Fatraglide 09

Příspěvek od bumper » stř úno 10, 2010 8:05 pm

Obrázek Obrázek

Špony

Re: 11.2.2010 jedem na Fatraglide 09

Příspěvek od Špony » pát úno 12, 2010 12:25 am

Dnes budu sprosty...zase jsem to posral. Nejdriv jsem u aerovleku vecerel...vlekarovi se zrejme nelibilo, ze ho nekdo stale jakoby kopal do zad, tak se se mnou nesral a ve 300 metrech me vypnul. Takze jsem se otocil a sel na pristani. Velmi dobra vecere zpusobila, ze jsem zapomnel na DÚ a protoze nehoda se nestava jen z jedne priciny, tak ta druha byla, ze jsem ihned po startu zatahl kolo. Protoze ASW-27 bylo mirne odrene a zhorsovalo by to klouzak, rychle jsem z hangaru vytahl novou. Dnes jsem zacal fazi Debil, ktera, jako by naschval, se promenila po prvnim otocnaku ve fazi Jeste vetsi debil. Takze cestou do Partizanskeho jsem sbiral hribky, otocnak tocil ve 300m AGL. Pak nastala faze rozhodovani Kam s nim? V tu chvili jsem resil telefon nedockaveho studenta, zadajiciho me skripta z fyziky. Kdyz jsem mu rekl: "Vydrz, jen sednu do pole" tak nechapal, ale, ze zavola pozdeji. Zase jsem zapomnel na DÚ a opet jsem odrel bricho. Takze co z toho plyne: V dulezitych vecech netelefonujte, nejezte a soustredte se na co mate :-).
Průsery se stávají z okamžitých nápadů.

bumper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bumper » pát úno 12, 2010 2:55 pm

Tak ja tentokrat zacnu docela zvesela a to proto, ze mi tento ctvrtek nastesti zpravil chut po nekolika minulych poletech. S DC jsem po minulem letu jen ve trech dokonce uvazoval, ze toto pravidelne litani zrusim a litejte si kde chcete, ale neni dobre malovat predcasne certa na zed a tentokrat to bylo zase " o necem ". Takze dva duvody k radosti, jednak tedy to, ze konecne byla zase vetsi ucast = ma to smysl letet, vetsi zabava a konkurence, no a pak fakt, ze jsem doletel z medlanaku jediny do cile :P
Ale vemem to pekne od zacatku, na startu se nas seslo neco pres 10 kusu, z toho se behem startu nekolik lidi postupne odpojilo a zustalo 8 lidi. Je to takovy pocet " ani malo, ani moc " :) Start probehl v pohode a vlecna me natahla do krasneho stoupaku. Kousek vedle me tocil David s Vaskem.

Obrázek

Do pasky jsem sel jako jeden z prvnich hned za DC a V7F, na prvnim stoupaku co jsem potkal jsem vylezl do 2000 a zacal se hnat kupredu. Vasek s Davidem me trochu ulitl, ale DCho jsem po chvilce dolitl a udelal asi nejvetsi chybu co jsem mohl. Rekl jsem si, budu ho sledovat a poletim za nim, precijen ma vic zkusenosti nez ja. Tak jsem udelal mirnou zatacku a sup za nim, k memu prekvapeni ale DC nejak zvlastne poletoval sem a tam tesne nad kopcema, coz mi vzhledem k vysce, ktera me oddelovala od nejblizsich sisek na stromech, nedelalo dvakrat dobre. Pojal jsem mensi podezreni, ze DC leti tentokrat pod vlivem ne tri piv, ale aspon peti :rotfl:

Obrázek

Pomalu mi zacalo dochazet, ze jsem vul :doh: a pravdepodobne nastane ona slavna " honzova faze debil " tedy hledej pole smudlo... Nastesti jsem dolitl vyhlidnuty mracek a tesne nad kopcem zacal motet krasny dvojmetrik. DCho uz jsem dal nesledoval, ten se v nizkem letu mezi tema krtinama nekde vymotal a pokracoval dal. Co me znepokojovalo, ze je Vasek tak hodne pred nama a ze nemam moc sanci ho doletet. DC to jeste vtipne komentoval, ze ho mrzi, ze Vaskovi pred letem prozradil, ze ten vetron je klapkac :muhehe: No ale kdyz uz jsem nestihal Vaska, tak se mi podarilo opet doletet DCho, tentokrat jsem ho ale nasel par metru nad nejakou silnici, jak tam marne hleda horky vzduch od asfaltu, co by ho zvedl trochu vejs :) DC mi byl asi pro tento let souzen, protoze moje vtipkovani co tam dela se mi dvakrat nevyplatilo. Kopec co byl predemnou jsem behem psani vtipnych hlasek do chatu nejak podcenil a neprelitl. Musel jsem se tedy hodne vracet a hledat nejblizsi mrak. To mi DC oplatil poznamkama, BUM si spletl smer a leti naopak a nasledne BUM leti nad kominy, ty mu daj :pohoda: Nad kominy jsem sice nedolitl, ale dolitl jsem pod kumulek pod kterym to davalo krasny trimetrik, byl jsem zachranen. V tom momente nekde upadl i Vasek s HS a bylo jasny, ze barvy medlanaku muzu zachranit jen ja :) V tu chvily byl predemnou akorat jeden amik a za mnou vsichni ostatni. Ty vzadu jsem zachranil, protoze vetsina letela za mnou s touzebnym pohledem, ze tam je jejich zachrana a taky ze jo. Mel jsem ale vyskovej naskok, takze celou trat jsem letel prubezne na druhem miste za amikem. Toho jsem sice pravidelne dolitaval celou cestu k druhemu otocnaku na Chopku, ale bohuzel nemel narok predhonit.

Obrázek

Nad Chopkom jsem to otocil a zacalo brouseni kopcu a korun smrcku az na domovske letiste, chvilema jsem myslel, ze na tom dalsim hrbu budi lizat travu brichem, ale nastesti vse vyslo, sice tesne, ale vyslo.

Obrázek

Nad letiste jsem dolitl s malou rezervou jako druhej.

Obrázek

Po dvou pruletech nad hlavou J.Harta jsem to nasmeroval na pristani, samou radosti ze jsem to prezil jsem zapomel vysunout podvozek a tak jsem se nepatrne divil, kterej smejd mi probodl galusku, ze to semnou tak majzlo vo zem a ze jsem bez brzd zastavil pomalu na peti metrech :rotfl: No stane se... Zatimco jsem sedel rozplaclej v trave se zatazenym kolem, sledoval jsem kousky za mnou, nejbliz byl kamarad Petr Plinta, za nim H. Nyc, ktery v realu uz plachti peknou radku let :wink: a M.Vanzura. Petr ( 7T ) me polil vodou jako prvni a dostal se v tabulce na druhe misto, dalsi prolitl JN a po te jsem byl odsunut na skaredou bramborovou placku. Bohuzel ty dve chyby co jsem udelal hned na zacatku se neodpousti :? Cekalo se uz jen na opozdilce MVA.

Obrázek

I ten se po chvilce cekani ukazal nad letistem a bylo vymalovano. Secteno a podtrzeno, amik dolitl prvni :) a odesel s pozdravem - thanks, nice task, very real ! Tri medlanaci v polu :cry: no zbytek co doletel podal vcelku vyrovnany vykon viz. tabulka. Jeste mala poznamka k pocasi a ke stoupakum, chvilema jsem mel pocit, ze me nekdo hodil do mixeru, protoze ustredit ty stoupaky bylo po vetsinou hodne tezke. Tak tesim se zase na pristi ctvrtek.

Obrázek
Obrázek Obrázek

CaesarD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CaesarD » pát úno 12, 2010 4:27 pm

ŽÁdných 5piv:)

Naposledy, naposledy, naposledy:) odcházím jako první :!: Před první otočku jsem pomale netočil až na jeden nevýznamný zved. Před otočkou asi 9km jsem zabrousil k Vaškovi a chvíli jsme se spolu zmítali a motali v jednom stoupání max.2m/s, než jsem takticky v menší výšce vyrazil do otočky s tím, že mi ho Vašek nevědomky a kamarádsky podrží na cestě zpět :pohoda: , jenže nepodržel :o Tak jsem narovnal směr Chopok a doufal, že se nějaký ten zved v tom okně udělá. Byl tam jen jeden krásný kumulus ojebus, který nechával moji i VF7 ručičku varia chladnou. Už nezbývalo nic jiného než využít přízemního efektu a dostat se co nejdále. Kdo ví, třeba bych to i dokončil, jenže na Slovensku sází aleje s docela malou roztečí, což byla má zkáza:)

Stromky v ČR, kam se klubovka v pohodě vleze
Obrázek

Stromy v SR, kam klubovka nepasuje
Obrázek
Obrázek
.
.
.
.
Ale nakonec se LSka přece jen nechala přemluvit a ja se propasoval:)
Obrázek
David C;)

d.aemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od d.aemon » pon úno 15, 2010 12:47 pm

Krásnej pokec, kluci. Díky. Pokaždé si rád počtu, co jste zažili. Už aby se lítání přesunulo na jiný den a já se mohl přidat.

BTW: S jakým joystickem kdo lítáte? Už tu tahle otázka jednou padla, ale potom zapadla mezi diskusi o pedálech. SideWindera dvojku od Microsoftu totiž typicky sehnat nejde, jakéhosi Logitecha 3D cosi... sice doma mám, ale to je úplně ku hovnu, jelikož nemá pružiny a vše řeší motorkem jako SideWinder, ovšem jeho krok je oproti SideWinderovi asi tak 20 stupňů na sticku. Zkrátka je to jak hrkat po ozubeném kole. K ničemu. A další investice do něčeho podobného se už bojím.

Máte radu?
Obrázek
L-13, L-23, VT-116 (1 pole)... do brusů daleko, ale pracuju na tom =o)

bumper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bumper » pon úno 15, 2010 1:02 pm

No ja mam uz snad 7 roku SideWinder 2 bez FF :) Co bych misto toho poradil... hmm, Logitech jsem mel moznost otestovat ( zrovna ten se zpetnou vazbou )a nekoupil bych to ani nahodou, takze asi cokoliv od Saiteku, ale rozhodne bez FF, ten je u Saiteku dost k nicemu a ono i v tech simech je to ve vetsine pripadu k nicemu, skoda penez. I kdyz zase na druhou stranu, zrovna Condor je ta svetla vyjimka, kde se ten FF smysluplne vyuzit da a co hlavne, funguje +- jak ma a ne ty parodie v MSFS :) Co ma kdo ze znamejch, tak si nestezujou na Saitek Aviator a Saitek Cyborg EVO, udajne to ma podobne streva jak ten MS a vydrzi to hodne. Ani jeden jsem ale v tlape nikdy nemel, takze je to takova rada z druhe ruky...
Obrázek Obrázek

falkon

Příspěvek od falkon » pon úno 15, 2010 7:59 pm

d.aemon píše:BTW: S jakým joystickem kdo lítáte? Už tu tahle otázka jednou padla, ale potom zapadla mezi diskusi o pedálech. SideWindera dvojku od Microsoftu totiž typicky sehnat nejde, jakéhosi Logitecha 3D cosi... sice doma mám, ale to je úplně ku hovnu, jelikož nemá pružiny a vše řeší motorkem jako SideWinder, ovšem jeho krok je oproti SideWinderovi asi tak 20 stupňů na sticku. Zkrátka je to jak hrkat po ozubeném kole. K ničemu. A další investice do něčeho podobného se už bojím.
No ja mam doma prave Saitek Cyborg Evo (bez FF), ale moc odvareny z neho nie som... :( Je pravda, ze uz ma nejake 3-4 roky, ale vadi mi na nom, ze ma (na mna) velku dead-zone v strede. Ako lietat sa s tym da, ale... Aktualne mi lezi na policke a zapada prachom, takze pokial by si chcel, kludne mozem zapozicat, mozes skusit, mozes na nom chvilu lietat a uvidis...
Epitaf pro piloty malých sportovních letadel

Budiž Ti země
ultralehká...

(Karel Plíhal)

d.aemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od d.aemon » úte úno 16, 2010 10:29 am

falkon píše:
d.aemon píše:BTW: S jakým joystickem kdo lítáte? Už tu tahle otázka jednou padla, ale potom zapadla mezi diskusi o pedálech. SideWindera dvojku od Microsoftu totiž typicky sehnat nejde, jakéhosi Logitecha 3D cosi... sice doma mám, ale to je úplně ku hovnu, jelikož nemá pružiny a vše řeší motorkem jako SideWinder, ovšem jeho krok je oproti SideWinderovi asi tak 20 stupňů na sticku. Zkrátka je to jak hrkat po ozubeném kole. K ničemu. A další investice do něčeho podobného se už bojím.
No ja mam doma prave Saitek Cyborg Evo (bez FF), ale moc odvareny z neho nie som... :( Je pravda, ze uz ma nejake 3-4 roky, ale vadi mi na nom, ze ma (na mna) velku dead-zone v strede. Ako lietat sa s tym da, ale... Aktualne mi lezi na policke a zapada prachom, takze pokial by si chcel, kludne mozem zapozicat, mozes skusit, mozes na nom chvilu lietat a uvidis...
No pokud je to takhle, tak bych si ho půjčil a mohl bych poletět už příští týden :-) Ozvu se ti, stejně máme ještě nevyřízený ten kalendář ;-)
Obrázek

Ados

Příspěvek od Ados » úte úno 16, 2010 11:31 am

Taky mám Saitek Cyborg EVO a na nic si stěžovat nemůžu. Mám ho už cca 4 roky a funguje pořád stejně dobře. Nevýhodou je ta pružina na něm. Ale to se dá ošéfovat. (Viz níže)
falkon píše:No ja mam doma prave Saitek Cyborg Evo (bez FF), ale moc odvareny z neho nie som... :( Je pravda, ze uz ma nejake 3-4 roky, ale vadi mi na nom, ze ma (na mna) velku dead-zone v strede. Ako lietat sa s tym da, ale... Aktualne mi lezi na policke a zapada prachom, takze pokial by si chcel, kludne mozem zapozicat, mozes skusit, mozes na nom chvilu lietat a uvidis...
Musíš si z něj oddělat tu pružinu. Pak už může velkou dead-zone způsobovat jedině nastavení v simu. S tou pružinou se s tím nedá lítat. Dřív sem tam měl takový home-made udělátko co drželo tu pružinu staženou nahoru, takže nezavazela, ale teď sem se už naštval a rozmontoval tu vrchní část a tu pružinu konečně vyhodil. Teď se s tím lítá krásně. :idea:
Never was so much owed by so many to so few. - Winston Churchill
Obrázek

CaesarD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CaesarD » úte úno 16, 2010 1:13 pm

Tak jestli mohu také dát tip a zároveň se pochlubit svojí vysoce ergonomickou a moderně vzhlížející leteckou pákou, tak jsem již skoro 15-tým rokem šťastným majitelem skvostu jménem Quickshot Super Warrior :mrgreen: Tento nestárnoucí kousek je tak robustní a prošpikován jemnou elektronikou, že je téměř nerozbitný (něco jako "takmer nerozbitné lietadlo" s nímž začínají své letecké pokusy letištní dítka) a když nedejbože začnou plasty skřípat nebo elektronika haprovat, stačí použít obyčejné vruty do sádrošu (jeden, či dva) nebo trafopájku a rázem je jako nový. Věrně simuluje dead-zóny všech aeroklubových letadel bez výjimky. Jediné co o něm nemůžu zjistit, kolik těch FFF má :?: , ale asi hodně, páč je vážně bezkonkurenční.

Obrázek

PS: Kdyby měl někdo zájem, není problém zapůjčit na odzkoušení, aby pak nekupoval zajíce v pytli:)
David C;)

bumper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bumper » úte úno 16, 2010 1:30 pm

CaesarD píše:PS: Kdyby měl někdo zájem, není problém zapůjčit na odzkoušení, aby pak nekupoval zajíce v pytli:)
:rehot: Myslim, ze tenhle super klacek asi potkal stejnej osud jako ten Microsofti, pravdepodobne se diky sve kvalite uz taky prestal vyrabet :rotfl:
Obrázek Obrázek

d.aemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od d.aemon » stř úno 17, 2010 9:51 am

CaesarD píše:Tak jestli mohu také dát tip a zároveň se pochlubit svojí vysoce ergonomickou a moderně vzhlížející leteckou pákou, tak jsem již skoro 15-tým rokem šťastným majitelem skvostu jménem Quickshot Super Warrior :mrgreen: Tento nestárnoucí kousek je tak robustní a prošpikován jemnou elektronikou, že je téměř nerozbitný (něco jako "takmer nerozbitné lietadlo" s nímž začínají své letecké pokusy letištní dítka) a když nedejbože začnou plasty skřípat nebo elektronika haprovat, stačí použít obyčejné vruty do sádrošu (jeden, či dva) nebo trafopájku a rázem je jako nový. Věrně simuluje dead-zóny všech aeroklubových letadel bez výjimky. Jediné co o něm nemůžu zjistit, kolik těch FFF má :?: , ale asi hodně, páč je vážně bezkonkurenční.

Obrázek

PS: Kdyby měl někdo zájem, není problém zapůjčit na odzkoušení, aby pak nekupoval zajíce v pytli:)
Tohohle krasavce jsem měl taky :-D Koukám zřejmě dobrý oddíl :-D
Obrázek

Odpovědět