Condor je s XCSoarem kamarád

The Competition Soaring Simulator

Moderátoři: Roman, Dandys, CaesarD, bumper

Odpovědět
Ados

Condor je s XCSoarem kamarád

Příspěvek od Ados » úte říj 18, 2011 3:38 pm

Zde je jednoduchý návod, jak skamarádit Condora s XCSoarem - bezdrátově přes Bluetooth. Na netu jsem našel několik relativně složitějších postupů přes programy jako Bluetooth GPS apod - ale XCSoar mi polohu z Condora neukazoval. Zjistil jsem, že to jde jinak - naprosto jednoduše. Podle begise je stejný postup i u LK8000 pro Windows Mobile.

Stačí vám k tomu Condor (samozřejmě), a nainstalovaný XCSoar v zařízení se systémem Android spárovaným přes Bluetooth s vaším počítačem. Spárování snad nikomu problém dělat nebude, tak přejdu rovnou k dalšímu kroku.

Pravým tlačítkem si otevřeme nastavení Bluetooth:
Obrázek

V otevřeném okně přejdeme na záložku "Porty COM". (Může se načítat delší chvíli.)
Najdeme si Příchozí port. (Příchozí proto, že spojení iniciuje android, ne počítač) a zapamatujeme si jeho číslo. V tomto případě 19.
Obrázek

V nastavení Condora, v záložce Options/Možnosti, povolte výstup NMEA, a jako Port nastavte číslo z minulého kroku.
Obrázek
Potvrdíme, a mezitím si můžeme nechat načítat let v Condoru. Nyní přejdeme k Androidu.

Ještě před spuštěním XCSoaru je potřeba v Androidu povolit simulované polohy (Nastavení/Aplikace/Vývoj/)
Obrázek

Vše je připraveno, takže spustíme XCSoar (v módu FLY, nikoliv SIM). Přejdeme do Nastavení/Setup System na obrazovku 15 Zařízení. Budeme měnit Zařízení A. Zařízení B deaktivujeme, aby nekolidovalo.
Obrázek

Z nabídky vybereme název svého počítače (v mém případě ADOS-PC).
Obrázek

V nastavení nám přibude výběr ovladače. Pokud se nezvolí sám, vybereme z nabídky Condor.
Obrázek

Mezitím se nám načetl let, takže hurá do pásky!

Obrázek
Never was so much owed by so many to so few. - Winston Churchill
Obrázek

yellec
Kontaktovat uživatele:

Re: Condor je s XCSoarem kamarád

Příspěvek od yellec » ned zář 09, 2012 9:33 pm

Přes modrozub se mi to rozchodit nepovedlo (můj comp nevidí telefon), ale našel jsem návod jak na to přes wi-fi a ten mi funguje. Tak pro podobně postižené link: http://forum.condorsoaring.com/viewtopi ... =1&t=12538
Death is just Mother Nature´s reminder to watch your airspeed...

Odpovědět