Zatáčky

Moderátoři: Roman, Dandys

Odpovědět
Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Zatáčky

Příspěvek od Dandys » pon srp 29, 2005 6:16 pm

Protože jsem zjistil, že zatáčky matou i samotné žáky katedry letectví a nám na zkouškách také docela zamotaly hlavu, dávám sem otázku, kterou jsme dostali při testu z aerodynamiky a ve které se dost chybovalo.
Snad to pomůže budoucím zájemcům o pilotní průkaz.

Obrázek

Otázka číslo 233:

Na obrázku je kluzák v zatáčce při pohledu ze shora. V jaké zatáčce kluzák letí?
a) správné
b) skluzové
c) výkluzové
d) není zřejmé

Správná odpověď zní c.

Při výkluzové zatáčce míří nos letadla dovnitř zatáčky, při skluzové míří ven ze zatáčky. Matoucí je právě ten pohled shora, kdy si řeknete, že letadlo míří do zatáčky, takže se jedná o zatáčku skluzovou a ono je to právě naopak.

Všechny tyto otázky, které se používají k teoretické pilotní zkoušce si můžete stáhnout [url=http://forum_new.medlanky.info/dandys/files/testy.zip]zde[/url].
Není umění být dobrým pilotem, ale být starým pilotem! Obrázek

d.aemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od d.aemon » úte srp 30, 2005 8:05 am

Taky jsem v téhle otázce chyboval, ale když se to vezme podle auta, tak v tomhle případě jede jakoby smykem, zadkem napřed, takže jde o výkluzovou. Navíc je už z praxe jasné, že je v téhle zatáčce moc nohy, což taky znamená výkluzovou a nebezpečí vrtáku na nízké rychlosti.
Obrázek
L-13, L-23, VT-116 (1 pole)... do brusů daleko, ale pracuju na tom =o)

XEOL
Kontaktovat uživatele:

pomooooc

Příspěvek od XEOL » pát dub 07, 2006 5:35 pm

tak jsem si dneska prochazel ty testy z aerodynami a v otazkach c 233 a 234 maji naprosto stejne zadani a taky naprosto stejne moznosti odpovedi (cest jsem si to asi 40krat) , ale v prvnim pripade je odpoved C - vykluzova a v druhem pripade je to B - skluzova, jsem z toho jelen.

CaesarD
Kontaktovat uživatele:

Re: pomooooc

Příspěvek od CaesarD » pát dub 07, 2006 7:41 pm

XEOL píše:v otazkach c 233 a 234 maji naprosto stejne zadani a taky naprosto stejne moznosti odpovedi
Taky jsem se nad tim pozastavil, asi to je nejaky preklep :?: , ale urcite se jedna v obou pripadech o vykluzovou zatacku!! :arrow: "prdel vyklouzla ven ze zatacky ;-) "

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » sob dub 08, 2006 7:14 am

Máte pravdu, obě otázky používají stejný obrázek, takže je to stále jedna a tatáž zatáčka. Díky tomu jsou otázky 233 a 234 naprosto totožné. Bohužel se jedná o chybu, kterých se v těchto testovacích otázkách pár najde. :frown:
Není umění být dobrým pilotem, ale být starým pilotem! Obrázek

Odpovědět