Pokyny pro vlekaře v týdnu (bez služby RADIO)

Moderátoři: Roman, Dandys

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dandys
Site Admin
Příspěvky: 389
Registrován: úte dub 19, 2005 12:25 am
Bydliště: Brno - Líšeň (LKCM, LKTB)
Kontaktovat uživatele:

Pokyny pro vlekaře v týdnu (bez služby RADIO)

Příspěvek od Dandys » ned čer 21, 2015 4:51 pm

Informace pro účastníky provozů mimo provozní dobu letiště když není služba RADIO.

Když jdete lítat pár vleků v týdnu, takže není služba Radio, koordinaci s LKTB APP by měl před provozem primárně zajišťovat vlekař, jakožto styčná osoba s telefonem v kapse, která má přehled o dění na letišti. Koordinace by měla být aktivní, takže když se poprvé zavolá na Radar kvůli 3 aerovlekům, a mezitím přispěchá dalších 5 nadšenců, je potřeba to dát vědět do Tuřan a domluvit se, protože jinak ten řídící očekává, že tam po těch 3 letech už bude volno, a najednou tam letí další vlek. Tento typ stručné koordinace (např. že vleků bude víc, nebo míň apod.) je preferován provést po frekvenci během vleku, než volat telefonem, je to oboustranně rychlejší pokud se jedná o takto krátkou zprávu.

Zároveň bych požádal piloty, aby když se chtějí přidat do tohoto typu provozu až v jeho průběhu, pokuste se kontaktovat vlekaře (telefon, ručka na učebně...), aby měl vlekař šanci to zkoordinovat s Tuřanama.

Takže nebát se koordinovat, klíčem ke všemu je domluva. Komunikovat ale stručně a jasně, vědět co chci vlastně říct, ať to má nějakou štábní kulturu a nemusí se v Tuřanech chytat za hlavu, když slyší Brno Info, tady OTO KILO.....

Adam J.
Není umění být dobrým pilotem, ale být starým pilotem! Obrázek

Odpovědět