Začátek sezóny ;-)

Tlachání na volné téma.

Moderátoři: Roman, Dandys

alfonz
Kontaktovat uživatele:

Začátek sezóny ;-)

Příspěvek od alfonz » sob led 28, 2006 12:36 am

Zdarec pajloti! :D Tak jak to vypadá se začátkem sezóny? Kdy je naplánovaná příprava letadel? Chtěl bych se konečně stavit seznámit :) a třeba i trochu pomoct pokud by bylo třeba :muhehe: Chtěl bych vidět kompenzaci kompasu, a celkou údržbu. Zatím se tu mějte. letu zdar a naslyš
Naposledy upravil(a) alfonz dne stř úno 08, 2006 12:51 am, celkem upraveno 7 x.
My letci máme ocelové ptáky, přidej se k nám, budeš jej mít taky!

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » úte led 31, 2006 2:14 pm

Koukám, že se nemůžeš dočkat co? ;-)
Sezóna oficiálně začíná tzv. imatrikulací, kdy se vše co je rozložené či jinak provozu neschopné dá dohromady a to co je v hromadě se prohlédne a zkontroluje. Většinou je to vyhlášeno jako povinnost, takže za to nejsou brigádnické hodiny, nýbrž pokuta za neúčast 500,- Kč. Loni tato imatrikulace byla v sobotu 26.03.2005 v 9.00 hod., takže se upínej nějak na toto období. Jinak koukám, že jste už probírali letecké přístroje, takže pojem kompenzace kompasu je Ti znám. Tuto procedůru můžeš vidět právě na výše zmíněné imatrikulaci. (Imatrikulace se tomu říká v hovorové hantýrce aeroklubu a s imatrikulací jako takovou to nemá nic společného, je to prostě kontrola a uvedení do provozu letedel po zimě).
Pro vás, novou elementárku, nebude imatrikulace povinná, protože ještě nebudete členy aeroklubu a nejste tudíž v systému (nemáte přístup do sekce "Pro členy" na akmedlanky.cz, není o vás vedena evidence a nevztahuje se na vás brigádnická povinnost. Do systému vás zavedou od II. čtvrtlentí 2006.) a pokud přijdete a budete vyvíjet nějakou činnost máte za tuto činnost brigádnické hodiny, které se vám budou počítat do II. čtvrtletí roku 2006. Proto doporučuji přijít!
No a v poslední řadě, protože je to povinnost ještě posichrovaná pokutou, máte jistotu, že tam uvidíte skoro všechny členy aeroklubu, takže ideální doba na seznamování. :idea:
Není umění být dobrým pilotem, ale být starým pilotem! Obrázek

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » úte led 31, 2006 2:45 pm

Mimochodem Alfonzi ten obrázek, který jsi si chtěl dát do podpisu generuje script PHP, takže jeho adresu neukládej mezi tagy , ale mezi . Pak se Ti to zobrazí jako odkaz na který se dá kliknout.

Ukázka:
1. Klasický odkaz - http://www.csav.cz/sign/sign.php?call=233
2. Odkaz skrytý za textem Alfonzův obrázek

Nápověda:
Vložit URL:
1. [ url ]http://url[ /url ]
2. [ url=http://url ]URL text[ /url ]
Ve zprávě nepsat mezery v hranatých závorkách.

alfonz
Kontaktovat uživatele:

Imatrikulace

Příspěvek od alfonz » stř úno 01, 2006 12:05 am

Ok. Díky moc za odpověď určitě se příjdu podívat a hlavně seznámit :lol: Jo jo přístroje jsou probrané. Já jen mám pořád divnej pocit z aerodynamiky :?: Vůbec nevím jak to dám. Koukám do toho a nic. Asi jsem natvrdlej ;-) Vše ostatní je mi relativně blízké neboť ohledně lítání mám nějaké zkušenosti. Určitě mi napiš kdy to přesně bude tak imatrikulace, neboť u toho nesmím chybět. Jsem hrozně netrpělivej, protože lítání je prostě fajn. Už před třema rokama jsem byl na letišťi a tam jsem si poprvé uvědomil co chci dělat :razz: Zatím se tu mějte a zase něco napisej :arrow: HOJ
My letci máme ocelové ptáky, přidej se k nám, budeš jej mít taky!

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » stř úno 01, 2006 6:05 pm

Aerodynamiku budete na závěr při zkouškách podle všeho psát formou testu, takže to nebude taková hrůza, jako když jsi zkoušen ústně. Tím ovšem nechci v žádném případě říci, že by jsi ji měl podceňovat.
Mě osobně aerodynamika nevadí a navíc mě i baví, to je alespoň věda, která má logiku a vše tam funguje podle jasných zákonů. Daleko více mě otravují letecké předpisy, což je teprve ten pravý humus. Ještě budeš na aerodynamiku s láskou vzpomínat... :pray:
O termínu imatrikulace tu budu určitě informovat, takže neboj, že by jsi to prošvihl. :nb_wink:

d.aemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od d.aemon » stř úno 01, 2006 6:08 pm

Nechci strašit, ale aerodynamiku jsme dělali testem jen proto, že docent neměl čas. Jinak je normálně ústně...
Obrázek
L-13, L-23, VT-116 (1 pole)... do brusů daleko, ale pracuju na tom =o)

MartinM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinM » stř úno 01, 2006 9:10 pm

d.aemon píše:Nechci strašit, ale aerodynamiku jsme dělali testem jen proto, že docent neměl čas. Jinak je normálně ústně...
TAK TI DIK :o)) to jsi nas fakt uklidnil ;)))

d.aemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od d.aemon » stř úno 01, 2006 9:20 pm

Drtit se kluci, drtit :-)

Nic si z toho nedělejte, někteří z nás se zase musí drtit mnohem víc na pilotky do Prahy. Jsem jeden takovej... bohužel :x
Obrázek
L-13, L-23, VT-116 (1 pole)... do brusů daleko, ale pracuju na tom =o)

FI-GLDman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FI-GLDman » pát úno 03, 2006 10:02 am

Učit se-učit se-učit se, abyste mohli lítat-lítat-lítat.

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » pát úno 03, 2006 10:20 am

d.aemon píše:Nechci strašit, ale aerodynamiku jsme dělali testem jen proto, že docent neměl čas. Jinak je normálně ústně...
On docent nemá čas skoro nikdy, takže nějaká naděje tu přece jenom je. Ale i když umírá poslední (ta naděje ne docent! :razz: ) platí, co tu napsal daemon a FI-GLDman. Toho půlroku šrocení se vám opravdu vyplatí, protože zkouškama před zahájením výcviku to zdaleka nekončí a čeká vás 9 testů po 20 otázkách v Praze na Aeroklubu České republiky, a to je teprve panečku masáž. Rozhodně si od nikoho nenechte namluvit, že je to v pohodě :!:

Reník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Reník » úte úno 07, 2006 4:58 pm

Ahoj chlapi,při přečtení těchto připomínek jsem se mírně řečeno orosila.... :prsi: Víc už jste mne vyděsit nemohli, brrrrr. Ať aerodynamika zhyne! Do roka a do dne: " Hyn sa hukáže "! Učit se, učit se, učit se, to říkával již V.I.Lenin (cpali nám to ve škole), ale že by létal, létal, létal :idea: ? No, i když.... ;-) Těším se na jaro, neb uvidím letce, míněno i ty z teplých krajů. Mějte se a dávejte....

P.S. Nejezte ptáky, jsou to také letci.... :razz:

VasekF
Kontaktovat uživatele:

Až se letadlo zeptá ...... :-)

Příspěvek od VasekF » úte úno 07, 2006 5:36 pm

Přátelé, kamarádi. Až se letadlo v zatáčce zeptá co Ti říká aerodynamika, bude už pozdě na okecávání ;-) Navrhuji udělat na baru session, kam si přinesete látku které nerozumíte a u piva to probereme a na leteckých historkách dosvědčíme. Neojebávejte to.
Základní poučka "Rychlost = radost" platí do limity konstrukční rychlosti pořád.
Tak kdy si dáme sraz?
Reník píše:Ahoj chlapi,při přečtení těchto připomínek jsem se mírně řečeno orosila.... :prsi: Víc už jste mne vyděsit nemohli, brrrrr. Ať aerodynamika zhyne! Do roka a do dne: " Hyn sa hukáže "! Učit se, učit se, učit se, to říkával již V.I.Lenin (cpali nám to ve škole), ale že by létal, létal, létal :idea: ? No, i když.... ;-) Těším se na jaro, neb uvidím letce, míněno i ty z teplých krajů. Mějte se a dávejte....

P.S. Nejezte ptáky, jsou to také letci.... :razz:
Až kolem vás prohrčí ocelový pták OK5100, vezměte čepice, hoďte je do vzduchu a křičte VIVAT!!!

MartinM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinM » úte úno 07, 2006 5:57 pm

Dandys píše:
On docent nemá čas skoro nikdy, takže nějaká naděje tu přece jenom je. Ale i když umírá poslední (ta naděje ne docent! :razz: ) platí, co tu napsal daemon a FI-GLDman. Toho půlroku šrocení se vám opravdu vyplatí, protože zkouškama před zahájením výcviku to zdaleka nekončí a čeká vás 9 testů po 20 otázkách v Praze na Aeroklubu České republiky, a to je teprve panečku masáž. Rozhodně si od nikoho nenechte namluvit, že je to v pohodě :!:
POCKAT POCKAT, jak pul roku sroceni?? :eek: Jsem zvyklej z "vysky" se na zk ucit cca 3 dny :lol: Takze pocitam ze mesic na celou teorii pro zkousky v medlankach musi stacit :pohoda: Toho pul roku si asi myslel chozeni na teorii ze ;-)

alfonz
Kontaktovat uživatele:

:muhehe: Kdo je pro hospu??? :muhehe:

Příspěvek od alfonz » stř úno 08, 2006 12:36 am

No já jsem taky pro hospůdku(viděl bych to na Airkaféééééé:lol: , protože si myslím, že tohle člověk v normálním stavu a bez následků nemůže dát :)
Už teď z toho chytám depku :arrow: (a to nejsem zrovna ten co stresuje,ale kluci a :lol: :lol: :lol: slečno :) mně cuká zadeček :muhehe:
PS. A to se těště do Prahy ta je prej super :shock:

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » stř úno 08, 2006 8:27 am

MartinM píše:POCKAT POCKAT, jak pul roku sroceni?? :eek: Jsem zvyklej z "vysky" se na zk ucit cca 3 dny :lol: Takze pocitam ze mesic na celou teorii pro zkousky v medlankach musi stacit :pohoda: Toho pul roku si asi myslel chozeni na teorii ze ;-)
Jojo, myslel jsem tím půl roku chození na teorii. Učit se na zkoušky půl roku to né, to by jsme to zase zbytečně démonizovali, tak strašné to zase není. ;-)

Odpovědět