Fórum v novém kabátě

Změny, upozornění a novinky týkající se fóra.

Moderátoři: Roman, Dandys

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Fórum v novém kabátě

Příspěvek od Dandys » pon bře 23, 2009 5:57 pm

Drazí uživatelé tohoto fóra!
Vývoj jde nezadržitelně a velmi rychle kupředu a tak i verze kódu phpBB, který používá naše fórum došla k "trojkové" řadě a já se rozhodl naše fórum modernizovat. Naše původní fórum používalo verzi 2.0.14. Současná verze je nyní 3.0.4, tedy nejnovější.

Touto modernizací jsme získali zcela nový přehlednější vzhled, větší bezpečnost, menší zátěž serveru a s tím i větší rychlost a nakonec pár nových funkcí, jako např. přidat oblíbená témata do záložek (dole v modré liště), přeposlat soukromou zprávu, přehlednější členění pomocí sub-fór, možnost zvětšení písma (vpravo nahoře ikona "A"), oživení tématu nebo zobrazování zda je uživatel online (u avataru).

Moje poslední úprava staré verze, která zachovávala nepřečtené příspěvky i po odhlášení je v této verzi již plně implementována a nepřečtená témata mají červenou ikonu do té doby než je skutečně nepřečtete.
Rovněž tak i sledování celých fór má tato verze již v sobě, ale budete si ji muset znovu aktivovat, protože v předešlé verzi byla opět řešena modifikací, která pracovala jiným způsobem, takže se nastavení nedalo přenést. Tuto aktivaci provedete kliknutím na "Sledovat fórum" vlevo dole v modré liště pod příspěvky. Jaká fóra sledujete pak můžete přehledně vidět, když kliknete vlevo nahoře na "Uživatelský panel -> Sledování".
Ještě pro vysvětlení co je myšleno fórem bych zde použil svoji citaci z minula:
Zde bych chtěl upozornit, že v jazyku tohoto fóra "Piloti z Medlánek" se nazývají fóry i jednotlivé sekce, tzn. že např. sekce "Brigády" je jedno samostatné fórum. Proto když zde kliknete na odkaz "Sledovat fórum", tak sledujete odpovědi právě jen ve fóru "Brigády" nikoliv ve fóru "Piloti z Medlánek" jako celku. Toho samozřejmě logicky dosáhnete, když si zaktivujete sledování všech fór, které fórum "Piloti z Medlánek" obsahují.

Jako poslední chci upozornit na novou funkci oživení tématu, která autorovi umožní umístit téma na první místo a označí ho jako nepřečtené červenou ikonou. Odkaz na tuto funkci je opět dole v modré liště. Navíc jsem přidal další funkci, která označí téma jako nepřečtené i v případě editace posledního příspěvku. Funguje dobře i v případě, že je v tématu pouze jeden příspěvek.

Doporučuji hledat v FAQ, které jsou nyní v češtině a pomohou vám naplno využít všechny vymoženosti nové verze.
Pokud narazíte na nějakou chybu nebo problém budu velice rád, když to sem oznámíte.

Doufám, že s novou verzí našeho fóra budete spokojeni a bude nám ještě líp pomáhat k naší cestě do oblak.
Zdraví Dandys
Není umění být dobrým pilotem, ale být starým pilotem! Obrázek

CaesarD
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum v novém kabátě

Příspěvek od CaesarD » pon bře 23, 2009 8:41 pm

Hoj Vráťo,
nevím jestli jsem na tom takhle sám, ale mám tady u těch typů fóra docela problém vidět novej příspěvek, to že ten kroužek zčervená mi přijde děsně nepřehledný. Nešlo by tady s tím vzhledem či pouze ikonkama něco udělat?
Díky

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » stř bře 25, 2009 2:49 am

Ok, mrknu na to. Je pravda, že jsem si taky říkal, že to bylo na starém fóru viditelnější. Díval jsem se i na ostatní skiny, ale tento se mi líbil nejvíc, navíc je na něho fórum i MODy optimalizované, takže skin ponechám a upravím ikony nepřečtené zprávy. Díky za připomínku! :palec:

edit:
Našel jsem na fóru phpbb.com krásné pomerančové ikonky přímo do našeho stylu. Mně osobně se velice líbí a doufám, že se budou líbit i Tobě a všem ostatním. Nyní jsou tedy nepřečtené zprávy skutečně nepřehlédnutelné. :pivo:
Ten člověk co je udělal si říká Superb a zde je jeho vlákno, kde se ukazuje, že hodně lidí si stěžuje na špatně rozpoznatelné originální ikony stylu prosilver. Tímto mu děkuji, že my k nim už nepatříme.

CaesarD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CaesarD » stř bře 25, 2009 6:15 am

Haleluja, díky ti Vráťo:) konečně už je to vidět parádně...

falkon

Příspěvek od falkon » stř bře 25, 2009 2:47 pm

Este jeden dotaz:
neslo by do hornej listy, kde sa aktualne zobrazuje "Uživatelský panel (0 nových zpráv) • Zobrazit vaše příspěvky", miesto polozky "Zobrazit vaše příspěvky" dat polozku "Zobrazit nové příspěvky"?

Aktualne sa volba zobrazenia novych prispevkov zobrazuje len na 'homepage' stranke fora - a pokial chce clovek prejst z jednej temy opat na prehlad novych tem, tak musi ist cez homepage. Naproti tom, keby sa vymenil (podla mna neprakticky odkaz) "Zobrazit vaše příspěvky", ktory je viditelny z kazdej stranky, bolo by to uzivatelsky praktickejsie.

Co ty na to?

Špony

Příspěvek od Špony » stř bře 25, 2009 7:28 pm

ahoj, funguje Vam automaticke prihlaseni pri dalsi navsteve, kdyz zaskrtnete prislusne policko pri prihlaseni? Mne totiz ne. Pokazdy se musim znova a znova prihlasovat. V predchozi verzi mi to fungovalo. Dela to pouze IE7(8)? Mozzila bez problemu, tam je totiz to zapamatovani pristupovych kodu primo v prohlizeci.

Lojza

Příspěvek od Lojza » stř bře 25, 2009 8:28 pm

Ahoj, práve se přihlašuji, abych si postěžoval na totéž co Nomis - vždy mne to při odhlášení zapomene i když jsem to při přihlašování nastavil - od nové verze.
Vraťo díky předem za nápravu. L.

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » stř bře 25, 2009 9:34 pm

falkon píše:... neslo by do hornej listy, kde sa aktualne zobrazuje "Uživatelský panel (0 nových zpráv) • Zobrazit vaše příspěvky", miesto polozky "Zobrazit vaše příspěvky" dat polozku "Zobrazit nové příspěvky"? ...
Odkazy, které jsou na úvodní stránce se nyní zobrazují i při prohlížení fór a témat a jako malý bonus jsou i dole, takže jsou hned po ruce po řečtení tématu, kdy se čtenář ocitne dole.

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » stř bře 25, 2009 11:04 pm

Lojzo a Nomisi,
kontroloval jsem nastavení a trvalé přihlášení mám povoleno a doba platnosti trvalého přihlášení je neomezená, tedy klíče trvalého přihlášení nebudou mazány nikdy.
Já jsem to zkoušel ve Firefoxu jak v Linuxu, tak ve Woknech a pamatuje si mě to.
Ještě si zkuste vymazat cookies.
Lojza píše:... vždy mne to při odhlášení zapomene i když jsem to při přihlašování nastavil - od nové verze...
Lojzo, tak jak jsi to popsal to chápu, že se po ukončení činnosti odhlašuješ, ale Ty se nesmíš odhlásit, to Tě to zapomene naprosto správně. Trvalé přihlášení funguje tak, že se po ukončení činnosti na fóru NEODHLÁSÍŠ, zavřeš prohlížeč, vypneš počítač a když k tomu např. další den zase sedneš a otevřeš si fórum, tak budeš přihlášený. Takže trvalé přihlášení trvá skutečně až do doby dokud neklikneš na "Odhlásit".
Jinak jestli ho nepoužíváš, tak vřele doporučuji prohlížeč Firefox.

Lojza

Příspěvek od Lojza » čtv bře 26, 2009 9:54 am

T:
Ne,ne, to jsem použil nevhodný výraz. NEODHLAŠUJI se, odejdu z fóra, JAKO VŽDY, křížkem v pravém horním rohu. Nejsem blbej, nebo mladej!!!

T+10 minut:
Vraťo, vymazal jsem cookies, dokonce restartoval PC, přihlásil se včetně nastavení automatického přihlášení, odešel křížkem a HLE - musel jsem se zase přihlašovat - Kukuřice!!!

Tak nevím Kadle, mám si koupit uhlí, nebo prodat kamna?! Poraď! Jak je na tom Nomis?

bumper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bumper » čtv bře 26, 2009 12:14 pm

No v IE8 to udrzeni prihlaseni zarucene nefunguje, uz jsem to Vratovi psal asi predevcirem do sz, na Firefox, ani Linux kvuli tomu prechazet nebudu :) Vsechny ostatni fora mi to prihlaseni zachovaji, tek nevim kde je chyba. Asi testnu vsechny ostatni prohlizece, mam je tu z donuceni nainstalovane, protoze kdyz delam stranky, tak to aby se jeden vopupinkoval, aby to jelo ve vsech dobre, pokud tam clovek chce mit neco jinyho, nez cistej text a dva obrazky :roll:
Obrázek Obrázek

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » čtv bře 26, 2009 12:34 pm

Budu na tom pracovat a dám vědět. Podle mě je všechno nastavený dobře, ale přesto to nefunguje. Buďte trpěliví.

bumper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bumper » čtv bře 26, 2009 1:29 pm

Dandys píše:Budu na tom pracovat a dám vědět. Podle mě je všechno nastavený dobře, ale přesto to nefunguje. Buďte trpěliví.
Hmm, tak jsem to ted otestoval a Google Chrome v pohode, Firefox bez problemu, Opera taky v pohode a Internet Explorer 8 ani prd, takze chyba neni na nasem prijimaci, ale nekde u Microsoustu :x
Obrázek Obrázek

Dandys
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandys » čtv bře 26, 2009 4:16 pm

No tak to jsi mě na jednu stranu potěšil, že za to nemůže fórum, ale na druhou stranu mě štve to, že to v IE nefunguje. Já bych ten zk...nej Mrkvosoftí prohlížeč zakázal. Mám ho taky nainstalovaný jen kvůli dělání stránek a beru ho jako strůjce všeho zla, protože u něho, oproti ostatním prohlížečům, je vždycky něco jinak, něco extra. Člověk místo toho aby si v klidu tvořil stránky, které mu normálně fungují, tak si to ještě musí na závěr celé prohlédnout v IE, jestli tam náhodou něco nevymyslel.
Nějak jsem se rozepsal, ale muselo to zřejmě ven :lol: . Tyhle věci mě neskonale štvou a nemám rád, když je někde nějaká chybka.
Bohužel jsem zatím nenašel nikde kloudnou zmínku o tom, jak tuto chybu řešit, ale budu hledat dál.

Špony

Příspěvek od Špony » čtv bře 26, 2009 4:46 pm

Ja to nakonec vyresil tak, ze jsem vsechny zalozky a oblibene predelal do Mozilly a IE jsem hodil do kytek. Chystal jsem se na to uz dlouho, ale ted nastala ta prava doba, kdyz uz se i na forum musim pokazde prihlasovat. Zajimavy je, ze na ostatnich forech mi to prihlaseni drzi...stejne za to muze Gates :D

Odpovědět